Open Spelter Sockets سوکت باز

  • G-416
  • S-416

G-416/S-416


درحقیقت سوکت سیم بکسل، یکی دیگر از اتصالات سیم بکسل است که در صنعت بالابری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برای ساخت اسلینگ استفاده می شود. عموما سوکت ها در اول یا آخر سیم بکسل برای بلند کردن یا جابجایی بارها به یکدیگر متصل می شوند که  در برخی موارد از سوکت سیم بکسل در ساخت پل نیز استفاده می شود.

asfg745  سوکت باز yuiop47

 مفهوم کلی سیم بکسل

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین تجهیزات مکانیکی در صنعت لیفتینگ بطور کلی سیم بکسل (Wire rope) یا همان طناب فولادی است، سیم بکسل در سال ۱۸۳۴ توسط یولیوس آلبرت اختراع شد و جهت گسترش و تسهیل حمل و نقل و جابه جایی در معادن استفاده می شود.

برخوردار بودن از ویژگی های زیاد سـیم بکسل برای این است که بتواند در صنعت جابه جایی  از پس وظایف خود به نحوه احسنت برآید. ساختار مارپیچی طناب فلزی و اتصالات سیم بکسل باعث ایجاد ویژگی های زیادی در آن شده است،

شیوه اتصال سوکت به سیم بکسل

به طور کلی از دو روش به منظور اتصال سوکت به کابل بکسل استفاده می شود.

استفاده از سرب در روش اول انجام می پذیرد و زمانی که سیم بکسل را در سوکت قرار می دهند داخل سوکت، سرب مذاب میریزند و با سرد شدن سرب باعث می شود سیم بکسل را محکم درون سوکت نگه دارد.

استفاده از چسب در روش دوم انجام می شود این چسب فوق العاه قوی را مثل سرب هنگامی که سیم بکسل داخل سوکت قرار دارد، داخل سو کت میریزند و زمانی که چسب محکم شود سیم بکسل را صفت داخل سو کت نگه می دارد.

استفاده از همین چسب سیم بکسل، عالی ترین روش اتصال سیم بکسل به سوکت است که توانایی تحمل بار تاسقف ۲۰۰ تن را دارد.

jghfc473  سوکت باز sds45

سوکت باز و بسته سیم بکسل

 

مدل های مختلفی از سوکت سیم بکسل موجود است و بلکه سوکت سیم بکسل را می توان برای کار خود سفارشی کرد. سوکت باز سیم بکسل و سوکت بسته سیم بکسل از مدل های معمول سوکت سیم بکسل هستند که با توجه به موقعیت ویژه و مخصوصی که دارند به طور جداگانه استفاده  می شوند. همانطور که از نامها و تصاویر آنها مشخص است، اصلی  ترین تفاوت بین این دو سوکت در این است که مدل باز این سوکت در قسمتی از سوکت باز می شود و باعث می شود تا زنجیر در آن راحت تر قرار گیرد

sder  سوکت باز tre

سوکت سیم بکسل و هزینه آن

عموما سوکت سیم بکسل از فولاد آلیاژی ساخته می شوند و در تناژهای مختلف با ریخته گری یا استفاده از قالب های صنعتی ساخته می شوند.

قیمت سوکت سیم بکسل  بسته به فرایند تولید، مواد آلیاژی مورد استفاده و تناژ استفاده شده متفاوت است. برای خرید و آماده سازی سوکت های بکسل باز و بسته می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جمع بندی

بازرگانی محمود قراچورلو  وارد کننده انواع سوکت های سیم بکسل در سایز ها مختلف است. در واقع، یکی از اتصالات اسلینگ سوکت سر بسته سیم بکسل به حساب می آید که برای تولید اسلینگ های سیم بکسلی از آن استفاده می شود. از فولاد سخت کاری شده در جنس سوکت سر باز سیم بکسل استفاده می شود و در برابر ضربه و لرزش بسیار مقاوم است. اندازه این سوکت ها با توجه به اندازه کابل بکسل انتخاب می شود.

جهت سفارش و دریافت اطلاعات بیشتر به برگه ثبت سفارش و یا برگه تماس با ما مراجعه فرمایید.