از مهمترین کاربرد های زنجیر ها می توان به مواردی همچون انتقال قدرت ، بلند کردن بار یا محار اشاره کرد. گرید ۸۰ ، گرید ۱۰۰ و گرید ۱۲۰ سه کیفیتی است که زنجیر بار برداری یا زنجیر جرثقیل ساخته می شوند.

پرکاربرد ترین زنجیرهای جرثقیل یا بار برداری زنجیرهای گرید ۸۰ هستنذ که لوازم جانبی زیادی را مانند هوک ، قلاب ، مستر لینک ، رابط ، حلقه و … دارا می باشند. ۲ ویژگی بارز و بسیار مهم در زنجیر های موجود در بازار می توان به  گرید و ضریب ایمنی اشاره کرد

ضریب ایمنی بصورت استاندارد باید ۴ و گرید نیز باید بالای ۸۰ باشد.

زنجیر زنجیر زنجیر back 1

چون زنجیر های موجود در بازار با توجه به نوع ساختشان معمولا ضریب ایمنی و گرید پایین تری را دارند که هنگام استفاده از آن ها باید توجه کاملی به این موارد داشت.

نكات ايمني زنجيرهاي باربرداري

هنگام کار و زمان باربردای از ایجاد شوک پرهیز کنید.
حداكثر مقاومت زنجير در حالت صاف است. پس برای کوتاه کردن زنجیر از گره زدن آن تا حد امکان پرهیز کنید.
تا حد امکان از زنجیر های آلیاژی برای باربرداری استفاده کنید . از ظرفیت زنجیر مورد استفاده باید اطلاع داشته باشید تا بیش از حد از آن بار نکشید.
در تركيب زنجير تا جای ممکن از حلقه هایی که توسط دست ساخته شده است استفاده نكنيد .
از حلقه هایی که تعمیر شده اند و یا دوباره جوشکاری شده اند استفاده نکنید زیرا ایمنی کمتری دارند و ممکن است خطر ساز شود.

زنجیر زنجیر زنجیر back2

در آخر

همانطور که اشاره شد از زنجیر ها ،معمولا برای بلند کردن وسایل سنگین و یا انتقال قدرت استفاده می شودو در سه کیفیت ۸۰ , ۱۰۰ , ۱۲۰ گرید به بازار عرضه می شوند. همچنین ضریب ایمنی این زنجیرها عموما ۴ گرید و بالای ۸۰ هستند.

بازرگانی محمود قراچورلو وارد کننده انواع زنجیر در سایز ها مختلف است. این محصول از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است تا در سالهای آینده در خدمت شما باشد. با استفاده از تکنولوژی روز و با توجه به مشتریان طراحی شده است. بازرگانی  محمود قراچورلو  نیازهای شما را برآورده می کند و کیفیت عالی را با هزینه مقرون به صرفه ارائه می دهد.