طراحی و انتخاب سیم بکسل جرثقیل
۲۸ آبان , ۱۳۹۹
خرید سیم بکسل جرثقیل
۲۹ آبان , ۱۳۹۹

انواع سیم بکسل های جرثقیل

انواع مختلف از سیم بکسل ها وجود دارد که بر اساس معیارهای مختلفی نیز تقسیم بندی میشوند. بطور کلی سیم بکسلها از نظر بافت ، تاب ، مغزی ، رشته و کلاف تقسیم بندی می شوند:
۱- سيم بكسل از نظر تاب:
سيم بكسل يكطرفه: اگر کلاف و رشته ها هر دو در یک جهت تابیده شده باشد آنرا سیم بکسل یک طرفه می نامند.
سیم بکسل دو طرفه(صلیبی): اگر جهت کلاف و تاب رشته ها عکس یکدیگر باشد ، سیم بکسل دوطرفه یا صلیبی نامیده می شود.
– اگر تاب کلاف ها و رشته ها عکس یکدیگر باشد و کلاف ها یک در میان به راست و چپ رشته ها تابیده باشند ، ترکیبی گویند.
۲- سيم بكسل از نظر بافت:
سيم بكسل‌ها از نظر جهت بافت کلاف ها نام گذاری می شوند اگر جهت کلاف ها از چپ به راست تابیده باشند، با علامت z روی سیم بکسل نشان داده می شود و آنرا راست بافت گویند. اگر جهت کلاف ها از راست به چپ تابیده شده باشد ، با علامت s روی سیم بکسل نشان داده می شود و آنرا چپ بافت گویند. جهت تهیه سیم بکسل بلند کننده بار از سیم بکسل صلیبی راست بافت و چپ بافت استفاده می شود. سیم بکسل های صلیبی یا دو طرفه نیروی کششی را بهتر تحمل می کنند ، در صورتی که سیم بکسل های یکطرفه میل به باز شدن بافت ها و رشته ها دارند و قابلیت انعطاف و مقاومت پوششی بیشتری را دارند ، اما کمتر در جرثقیل ها مورد استفاده قرار می گیرند .
۳- سیم بکسل ها از نظر نوع پیچ دو نوع هستند :
پیچ معمولی : جهت پیچیده شدن سیم ها در لایه های سیمی خلاف لایه سیم در سیم بکسل است. ویژگی سیم بکسل با پیچ معمولی در این است که این سیمها دارای بافت ثابت مقاومت کششی زیاد و باز و بست آسان هستند و کمتر تاب میخورند.
پیچ لانگ : پیچیده شدن سیم ها در لایه های سیمی در جهت سیم های بکسل است . سیمهای پیچ لانگ مشکلتر باز و بسته میشوند ولی هنگام استفاده پیچهای کوچک بیشتری ایجاد میکنند. در عوض این نوع سیم بکسل بسختی مچاله میشود.
۴- سیم بکسل از نظر مغز:
– لایه داخلی فیبری کنفی : این لایه از فیبر مصنوعی و پلی پروپلین تشکیل شده است . فیبر قبلقرار گرفتن داخل سیم بکسل به روغن آغشته تا از زنگ زدن جلوگیری شود .
– لایه داخلی فولادی : این نوع لایه از یک یا چند سیم نظیر سایر لایه های سیمی ودر موارد پیچیده از سایر لایه ها تشکیل شده است . در مواردی از مصرف از قدرت و استحکام بیشتری برخودار است .
– لایه داخلی مستقل : از هفت لایه سیمی تشکیل شده است . سیم بکسل های با لایه داخلی مستقل برای کارهای سنگین و مقاوم در برابر مچاله شدن بکار می روند .

تهیه و تدوین تیم فنی بازرگانی محمود قراچورلو

4 Comments

 1. درب mdf گفت:

  سلام.واقعا وبسایت خوبی
  دارید
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

 2. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون
  ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 3. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب فوق العاده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *