جرثقیل برقی سیم بکسلی
۳۰ آبان , ۱۳۹۹
قیمت سیم بکسل های جرثقیل
۱ آذر , ۱۳۹۹

انواع جرثقیل برقی

 باپیشرفت روز به روز علم وخلاقیت ونو آوری در صنعت وتوسعه طراحی وساخت ماشین آلات از جمله جرثقیل های برقی، جابجایی مواد واشیاء سنگین به امری سهل الوصول در تمامی مراکز از جمله کارخانه ها که به جابجایی ابزار سنگین نیاز دارند؛ تبدیل شده است. جرثقیل های برقی یا همان بالابر های بکسلی با طراحی های مدرن وجدید زیادی ساخته شده اند که هر نوع کاربرد خاص خود را دارد.جرثقیل های برقی بکسلی در انواع مختلفی ساخته می شود که به دونوع تک سرعته ودوسرعته تقسیم می شوند وبا نیروی برق تک فاز یا سه فاز کار میکنند که می تواند سرعت حرکت های مختلفی را دارا باشد.به عبارت دیگر جرثقیل های برقی بکسلی به دوکاره وچهار کاره تقسیم می شوند.
انواع مختلف جرثقیل برقی در گروه‌های زیر دسته‌ بندی می‌شود:
جرثقیل برجی (تاور کرین) : این نوع جرثقیل معمولا در ساختمان های مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد و به سه صورت بر روی زمین نصب می شود.
جرثقیل‌های موبایلی (ماشینی): بروی زمین به دو صورت ثابت (نصب جک) و کارگاهی (متحرک با بار) عمل می‌کند.
جرثقیل‌های سقفی: در سالن‌های صنعتی و تولیدی و یا سایر خطوط (انبار، تعمیر و …) در ارتفاع بر روی خطوط باربر کناری قبل نصب هستند. عموما به دو شکل جرثقیل سقفی تک پل و جفت پل مورد استفاده قرار می‌گیرند.
جرثقیل دروازه‌ای: این نوع جرثقیل‌ها به دو صورت دروازه‌ای و نیم دروازه‌ای قابل استفاده هستند.
جرثقیل بازویی: جرثقیل‌های بازویی به دو صورت بازویی (دیواری) و یا ستونی بازویی قابل استفاده در صنایع هستند.
جرثقیل‌های آویز: این جرثقیل‌ها درسالن‌ها و مکانهای با محدودیت ارتفاع وخطوط مونتاژ سری (خودروسازی و…) در ظرفیت تا ۵ تن قابل استفاده‌اند.
جرثقیل‌های خاص: این گروه جرثقیل‌ها با ترکیبی از گروه‌های قبلی استفاده می‌شوند که در موارد استفاده خاص مانند پشته کردن و غیره کاربرد دارند.
پل جرثقیل های برقی بسته به تناژ جرثقیل به دو نوع تک پل و ۲ پل تقسیم می گردد.

تک پل: کاربرد این نوع پل برای جرثقیل هایی با تناژ پایین تر می باشد. تا ۵/۱۲ تن که منوریل جرثقیل به صورت آویز به پل نصب گردیده و حرکت عرضی جرثقیل توسط موتور راهبر آن صورت می گیرد که جرثقیل توسط این راهبر به پل نصب می گردد.
دو پل: جرثقیل دو پل از تناژ۲/۳ تا ۱۰۰تن می باشد که جرثقیل توسط کالسکه بر روی پل نصب می گردد و حرکت عرضی به صورتی انجام می پذیرد که پل کالسکه بر روی پل و توسط موتور گیربکس راهبر نیروی متحرکی به وجود می آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *