جهت اجاره انواع تیفور با بازرگانی محمود قراچورلو تماس بگیرید… اینجا را کلیک کنید.

تیفور  اجاره تیفور

اجاره تیفور

  تیفور یکی دیگر از انواع بالابرهای دستی است که اجاره تیفور با نام تجاری Tirfor معروف شده است. این دستگاه برای کشیدن سیم بکسل به همراه اشیا و مواد متصل به آن؛ در یک جهت خاص با نیروی دست به کار می رود. اجاره تیفور بیشتر برای نصاب های آسانسور و همچنین در هنگام تخلیه بار از یک خودرو استفاده می شود. تیرفور را آقای سیمون فاور در زمان جنگ جهانی دوم اختراع کرد. این وسیله ، یک بالابر اهرمی چندمنظوره حاوی سیم بکسل است که به صورت دستی برای جابه جایی ، کشیدن ، پایین آوردن و بلند کردن بار به طور پیوسته در جهت های مختلف ودر مسافت های نامحدود توسط سیم بکسل با هر طولی به کار می رود .
اجزای تشکیل دهنده ی تیرفور عبارت اند از:
بدنه اصلی ، دستگیره ،اهرم ، آچار مخصوص ، سیم بکسل ، قلاب
اجاره تیفور های ساخت ژاپن عموما در ۳ مدل S-7 , S-15 , S-35 می باشند که در تناژهای ۸۰۰ به ۱٫۵ تن و ۱٫۵ به ۳ تن و ۳تن به ۵ می باشند . در هرکدام از مدل ها ۲۰ متر سیم بکسل استفاده می شود که به ترتیب سیم بکسل نمره ۹ میلی متر و سیم بکسل نمره ۱۲ میلی متر و سیم بکسل نمره ۱۶ میلیمتر می باشند که به وزن خالص بدنه تیفور اضافه میشوند و وزن کلی افزایش پیدا میکند .

اساس کار تیفور

 تیرفور براساس اصل کشیدن بار به شکل دست به دست کار می کند ، یعنی ، هنگامی که یک دست طناب را می کشد دست دیگر تغییر وضعیت می دهد و برای کشیدن مجدد آماده می شود و این عمل تا وضعیت دلخواه ادامه می یابد. دو دست کشنده در اینجا نماینده ی دو فک تیرفور بدون آسیب دیدگی با دوفک کشیده شده و بار جابه جا می شود. قدرت دستگاه تیرفور در صورت استفاده از قرقره های چندگانه می تواند تا ۲ یا ۳ یا ۴ برابر افزایش یابد. به عبارت ساده تر ، تیرفوربراساس قانون قرقره ها ، با نیروی کمتر قادر به جابه جایی بار سنگین تر خواهد بود. اسلینگ به کار رفته در این وسیله عموما سیم بکسل بوده و به کمک اهرم دستی و مجموعه ی چرخ دنده های داخلی باعث کشیدن بار می شود. تیرفور در ظرفیت های مختلف عموما از ۷۵۰ کیلوگرم تا ۳۵۰۰ کیلوگرم ساخته می شود.

 سیم بکسل به کار رفته در این وسیله توسط مجموعه ای از چرخ دنده ها پیچیده شده و در نتیجه مزیت مکانیکی افزایش یافته باعث جابه جایی بار می شود. این وسیله توسط دو اهرم کار می کند . یک اهرم برای حرکت روبه جلو و دیگری برای حرکت رو به عقب طراحی شده است .اهرم ها به طور پیاپی دو فک دستگاه را به کار می اندازند که باعث حرکت ، کشیدن یا گرفتن سیم بکسلمی شود و در نتیجه بار جابه جا می شود و اهرم سوم به عنوان آزاد کننده ی دو فک مذکور بوده و اجازه می دهد که سیم بکسل نصب شده ، کشیده یا از درگیری آزاد شود. در بعضی از انواع تیرفور سنبه های هیدرولیکی برای راه اندازی اهرم ها استفاده می شود . این نوع منبع های هیدرولیکی می توانند نیروی لازم برای راه اندازی چهار دستگاه تیرفور را به طور همزمان تأمین کنند. نوع دیگری از تیرفور نیز طراحی شده است که با استفاده از دیسک ها و گیره های مخصوص حرکت پیوسته را در سیم بکسل ایجاد کرده و به عنوان کشنده به کار می رود. این نوع دستگاه ها می توانند با موتورهای الکتریکی ، هیدرولیکی یا بادی عمل کنند. لازم به ذکر است که تیرفورهای نوع دیسکی سرعت حرکت سیم بکسل بالاتری نسبت به انواع فکی دارند ، اما نسبت به آنها ظرفیت پایین تری دارند.

سیم بکسل تیفور

سیم بکسل های مورد استفاده دراجاره تیرفورها به طور خاص فقط برای این نوع دستگاه ها طراحی شده اند که بتوانند نیروهای کششی و بالابری اعمال شده به آنها را تحمل کنند. سیم بکسل های این نوع از دستگاهها گالوانیزه بوده و روغن کاری نمی شوند واز انعطاف پذیری بسیار زیادی دارند. بنابراین هرگز نمی توان از انواع دیگر سیم بکسل در این نوع دستگاه ها استفاده کرد.