سیم بکسل تاور
۲۴ اسفند , ۱۳۹۹
سیم بکسل وارینگتون چیست؟
۱۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰

چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟

چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟

سیم بکسل به علت محکم بودن و فلزی بودن ان معروف است و در تمامی مراحل ساخت از فلزات آهنی استفاده می شود خب چرا از فلزات آهنی و از آلومینیوم، مس و فلز های دیگر نه؟

سیم بکسل ها در جرثقیل ها و مکان هایی که بار سنگین وجود دارد و باید ایمنی بالا باشد استفاده می شود برای مثال که در بالا گفتیم گفتیم در جرثقیل های کوچک و بزرگ برای برداشتن بار های سنگین از زمین استفاده می شوند و انواع مختلفی دارند ، ولی اگر این سیم بکسل ها از جنس فلز های مشابه مانند برنج و یا آلومینیوم و یا آلیاژ های مختلف بودند چه اتفاقی می افتاد؟

چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟ 2

فلز هایی که نام برده شدن تحمل زیادی در برابر فشار و حجم بار زیاد ندارند و پاره می شوند و یا اصلا قابل استفاده نیستند به خاطر همین فقط یک نوع ماده می ماند که می توان سیم بکسل را با ان ساخت و ان هم فلز آهن  خالص و یا ترکیبی می باشد ، که بهترین نوع سیم بکسل را می توان ساخت .

چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟ 4

ویژگی های سیم بکسل

سیم بکسل ها نباید زیاد خشک باشند که در نهایت شکننده باشند و نه زیاد قابل انعطاف باشد که باعث تاب خوردگی و . . . شود باید چیزی میان این دو گزینه باشد ، سیم بکسل باید انعطاف داشته باشد تا در زیر بار های سنگین به علت عدم انعطاف پاره نشود .

چرا فلز آهن ؟

فلز آهن انعطاف و تحمل زیادی در برابر فشار و وزن بالا نسبت به مواد اولیه های دیگر و مشابه دارد و به خاطر همین این موضوع باعث شده تا سیم بکسل ها از فلز ساخته شوند و همین امر باعث شده تا کیفیت بالایی نیز داشته باشند و در برابر فشار و وزن بالا مقاومت و تحمل بالایی داشته باشند .

چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟ 3

نحوه ساخت سیم بکسل

سیم بکسل از همان اول به شکلی نبوده که شما می بینید ، اول از همه فلز آهن خالص و یا ترکیب شده و به شکل نخ با ضخامت بالا تولید می شود و توسط دستگاه های مربوطه به هم تابیده می شود و انواع مختلفی نیز دارد و می تواند کابل ها و همان سیم بکسل هایی که در مرکز سیم استفاده می شوند کلفت تر باشند و لایه های بیرونی نازک تر ، هر مدل از سیم بکسل ها کاربرد های مختلفی دارند و در صنایع مختلفی استفاده می شوند ، و البته می توان در مرکز سیم از مغزی های مختلفی مانند کناف نیز استفاده کرد ، برای مثال سیم بکسل هایی که در جرثقیل استفاده می شوند با سیم بکسل های وینچ خودرو و یا زیپ لاین متفاوت هستند و هر کدام برای کار خاص خود طراحی شده  و مهندسی شده اند .

چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلز می سازند؟ چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟ 1

کاربرد های سیم بکسل

سیم بکسل در صنایع بزرگ و کوچک کاربرد های زیادی دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است برای مثال از صنایع بزرگ می توان به کارخانجات و شرکت های پتروشیمی و شرکت های حفاری و راه سازی اشاره کرد .

از کاربرد های مختلف می توان به جرثقیل های تاورکرین که خیلی وسیله مهم در راه سازی و ساختمان سازی هستند اشاره کرد  . البته  جرثقیل های کوچک و بزرگ دیگر نیز از سیم بکسل استفاده می کنند و منظور این نیست که فقط جرثقیل های تاورکرین از سیم بکسل استفاده می کنند .

از کاربرد های دیگر نیز می توان به کشتی سازی ، ماهیگیری ، کشتی رانی ، شیلات ، صنایع نفت و گاز ، خودرو سازی ، صنعت برق ، مخابرات ، معادن ، صنایع ساخت آسانسور اشاره کرد .

از کاربرد  های بزرگ که واقعا از بزرگترین کار هایی است که سیم بسکل در ان کاربرد دارد ساخت پل های معلق می باشد که در این مورد از سیم بکسل های بسیار بزرگ که حتی فکرشم نمی توان کرد استفاده می شود .

اگر قصد تهیه سیم بکسل یا نتاب را برای زمینه صنعتی و یا کاربرد خاص دیگری دارید، میتوانید برای آگاهی از قیمت ها و همچنین دریافت مشاوره خرید با کارشناسان ما در بازرگانی محمود قراچورلو تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *