نگه داری از سیم بکسل
۲۱ بهمن , ۱۴۰۱
اطلاعات سیم بکسل
اطلاعات سیم بکسل
۲۱ بهمن , ۱۴۰۱

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور چقدره؟

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور چقدره؟

 عوامل زیادی در انتخاب سیم بکسل برای آسانسور تاثیر گذار هستند، یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب سیم بکسل آسانسور، قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور می باشد. فاکتورهای زیادی مانند شرکت تولید کننده سیم بکسل، جنس مفتول، سایز، قطر، نوع سیم بکسل، نوع مغذی و نوع طراحی بر میزان قیمت متراژ سیم بکسل آسانسور نقش دارند. در این مقاله درباره سیم بکسل آسانسور و قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور بیشتر صحبت می کنیم. شما میتوانید انواع سیم بکسل و جرثقیل دستی و … را از بازرگانی محمود قراچورلو با بهترین قیمت خرییداری نمایید.

در هنگام انتخاب سیم بکسل مناسب به چه مواردی باید توجه داشت

  سیم بکسل به طور گسترده در بسیاری از برنامه های کاربردی مانند معادن، آسانسور، جرثقیل، بنادر، فعالیت های دریایی، صنایع برق، حفاری، نفت و گاز و … استفاده می شود. در هنگام انتخاب سیم بکسل مناسب برای هر نوع برنامه ای باید به فاکتورهایی مانند قدرت، مقاوت در برابر سایش، مقاوت در برابر خمش، مقاوت در برابر پارگی، تغییر شکل، مقاوت در برابر فشردگی و له شدگی، مقاوت در برابر چرخش و همچنین شرایط عملیاتی مانند درجه حرارت و میزان رطوبت توجه داشت.پ

مزایای استفاده از سیم بکسل آسانسور قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور چقدره؟

مزایای استفاده از سیم بکسل آسانسور

 مزایا و ویژگی های سیم بکسل باعث استفاده از آن در تمام صنایع و از جمله صنعت آسانسور شده است، مزایای اصلی استفاده از سیم بکسل در آسانسور عبارت است از:

 • سیم بکسل آسانسور، از قدرت و انعطاف پذیری کافی برای کاری که نیاز به استفاده از آن می باشد برخوردار است.
 • ساختار موازی رشته های آن باعث می شود که در صورت پارگی و یا ایجاد مشکل در یکی از رشته های آن، دیگر رشته های سیم بکسل کار خود را انجام دهند .
 • قابلیت تشخیص آسان به معنی تعیین ظرفیت پایان عمر سیم بکسل و درجه خستگی و خمش آن، با افزایش خستگی، سیم های خارجی دچار پارگی می شوند و از این طریق می توان قبل از ایجاد شرایط خطرناک نسبت به تعویض سیم بکسل آسانسور اقدام کرد.

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور چقدره؟

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور

 امروزه در بازار فروش انواع سیم بکسل آسانسور، قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. با این وجود بعضی از افراد سود جو سیم بکسل های تقلبی را به جای سیم بکسل های اصلی و معروف مانند سیم بکسل گوستاولف آلمان، به فروش می رساند. به دلیل نوسان قیمت ها و تاثیر گذاری عوامل متعدد در قیمت سیم بکسل آسانسور، نمی توان قیمت واحدی را برای آن تعیین کرد. به همین خاطر سایت ها و شرکت های مختلف قیمت های مختلفی را اعلام می کنند، در سایت های زیادی برای انواع سیم بکسل لیست قیمت تعیین شده است. برای خرید بهترین قیمت سیم بکسل بهتر است که از طریق نمایندگی های معتبر سیم بکسل مناسب را تهیه کنید. در ادامه مطلب به چند مورد از قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور اشاره می کنیم.

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور گوستاولف آلمان نمره ۸ بین ۱۳،۵۰۰ تومان تا ۱۴۰۰۰ تومان می باشد.

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور گوستاولف آلمان نمره ۶ تقریباً ۵۰۰۰ تومان می باشد.

قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور گوستاولف نمره ۱۰ تقریباً ۱۳۰۰۰ تومان می باشد.

لیست قیمت سیم بکسل قیمت هر متر سیم بکسل آسانسور چقدره؟                  1

لیست قیمت سیم بکسل

 شرکت های مختلف در زمینه فروش انواع سیم بکسل در سایت خود لیست قیمت سیم بکسل را قرار داده اند. برای انواع سیم بکسل، لیستی از قیمت های مختلف وجود دارد. با توجه به بازار فروش زیاد سیم بکسل آسانسور، قیمت های متنوعی برای طناب فولادی وجود دارد. برای آگاهی از بهترین و قابلت اعتماد ترین لیست قیمت سیم بکسل، بهترین کار مراجعه به نمایندگی های معتبر و معروف می باشد. به دلیل این که خیلی از شرکت ها با پیشنهاد قیمت های ارزان سیم بکسل آسانسور و فروش نوع تقلبی آن سعی در کلاهبرداری و فریب افراد دارند.

انواع مفتول در سیم بکسل

 به طور کلی تمام سیم بکسل ها از نظر جنس مفتول به یکی از سه حالت زیر می باشند:

مفتول فولادی ضد زنگ استنلس استیل: این نوع از مفتول در مقابل زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد، علاوه بر این در برابر درجه حرارت بالا تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد بسیار مقاوم می باشد.

مفتول فولادی گالوانیزه: این نوع از مفتول به دلیل وجود روکش گالوانیزه در برابر رطوبت بسیار مقاوم می باشد

مفتول فولادی بدون روکش: این نوع مفتول بدون هیچ گونه روکشی ساخته شده است، اما به دلیل روغن کاری تا حدی در برابر رطوبت مقاوم است. مفتول فولادی بدن روکش در برابر عوامل فرسایشی بسیار مقاوم است.

مغذی سیم بکسل

 یکی از اجزای بسیار مهم در تمام انواع سیم بکسل، مغذی یا هسته سیم بکسل می باشد. اهمیت مغذی به دلیل نگه داری رشته های تابیده شده به دور آن است. به طور معمول از دو نوع مغذی فولادی و الیافی در ساخت سیم بکسل استفاده می شود.

در مغذی الیافی (FC) از الیاف طبیعی و یا مصنوعی استفاده می شود. در مغذی فولادی اگر هسته به صورت یک طناب فولادی مستقل باشد به آن IWRC و اگر به صورت رشته مفتول فولادی باشد به آن WSC می گویند.

روغن کاری سیم بکسل آسانسور

 یکی از مباحث مهم درباره سیم بکسل آسانسور، روغن کاری سیم بکسل می باشد؛ که به منظور حفاظت بیشتر از طناب فولادی در برابر زنگ زدگی و اصطکاک بین رشته ها انجام می شود. فرایند روغن کاری سیم بکسل علاوه بر زمان تولید آن باید در هنگام استفاده از آن طبق یک برنامه منظم انجام شود. با توجه به جنس مفتول، جنس هسته و کاربرد سیم بکسل، روغن کاری و درجه آن متفاوت خواهد بود. برای این که روغن به خوبی جذب شود و از سیم بکسل حفاظت کند باید در محل های که رشته ها از هم فاصله دارند، روغن کاری انجام شود. در هنگام روغن کاری سیم بکسل آسانسور باید نکات زیر مورد توجه قرار گیرند:

 • در سطح سیم بکسل هیچ گونه گرد و خاک و آلودگی وجود نداشته باشد.
 • روغن استفاده شده قابلیت بخار شدن و اکسید شدن سریع را نداشته باشد.
 • میزان روغن کاری به اندازه کافی باشد؛ به دلیل این که روغن کاری زیاد باعث سر خوردن و روغن کاری کم، تاثیری بر حفاظت سیم بکسل ندارد.
 • روغن استفاده شده اسیدی و قلیایی نباشد.
 • از روغنی که دارای چسبندگی مناسب است استفاده شود.
 • با توجه به شرایط کاری و نوع سیم بکسل روش های روغن کاری متفاوت هستند، تعدادی از این روش ها عبارت است از: ریختن، حمام پیوسته، چکاندن، پاشیدن تحت فشاز، آغشته کردن و فرچه کشیدن.

حرف آخر

امروز در سایت بازرگانی محمود قراچورولو در ادامه مقاله های این سایت سعی کردیم که همه آتن چیزی که باید سیم بکسل های اسانسور بدانید را برای شما بازگو کنیم امید است که برای شما مشتریان عزیز مفید واقع شده باشد. شما میتوانید برای ثبت سفارش و یا دریاافت مشاوره خرید با راه های ارتباطی موجود در سایت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *