راهنمای خرید سیم بکسل نتاب
راهنمای خرید سیم بکسل نتاب
۱۱ آذر , ۱۴۰۱
کاربرد سیم بکسل
کاربرد سیم بکسل
۱۸ آذر , ۱۴۰۱

جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

قطعا کسانی که در صنعت دستی دارند و یا با آن آشنا هستن قطعا از اهمیت جرثقیل ها با خبر هستند و میدانند که در ده های اخیر چه رشدی در استفاده از انواع جرثقیل سقفی ها در صنع بله وجود آمده است و در ادامه این موضوع ها هم انواع جرثقیل ها در ویژگی ها و آپشن های متنوع وارد بازار شده اند و توانستند که جای خود را در اکثر صنایع پیدا کردند. این جرثقیل ها با توجه به تنوعی که دارند میتوانند در جاها و کاربرد های متنوعی به کار روند. این جرثقیل ها دارای اجزای مختلفی هستند که هریک به تنهایی یک سیستم پیچیده به شمار می آیند.

مطالب مرتبط: نحوه محاسبه swl سیم بکسل

قطعات جرثقیل های سقفی بدون این بخش ها کار نخواهند کرد. پس هر چقدر که سلامت خود جرثقیل ها اهمیت دارد و باید به آن توجه کنیم و درباره آن بدانیم سلامت این بخش ها هم بسیار اهمیت دارد و باید با ان ها هم آشنا باشیم. امروز ما در بازرگانی قراچورلو در یکی دیگر از مجموعه مقاله های این بازرگانی در مورد جرثقیل سقفی ها قصد داریم که به جاروبک های جرثقیل سقفی بپردازیم و کسانی که با این بخش اصلا آشنا نیستند  یا دقیق نمیدانند که این قطعه چه کاربردی دارد و چه نقشی را ایفا میکند. در ادامه مقاله به شما انواع جاروبک ها را هم برای شما شرح خواهیم داد و  خواهیم گفت که هر یک از آن ها چه ویژگی هایی دارند و کدام یک برا چه کار هایی کاربردی تر هستند پس اگر شما هم قصد خرید جرثقیل سقفی و یا جاروبک های آن را دارید و میخواهید اطلاعات بیشتری را در این باره کسب کنید پس این مقاله برای شما مفید خواهد بود. تا انتها با ما همراه باشید.

درباره جاروبک جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

درباره جاروبک

جاروبک وسیله است که است که برق را از خط برق رسان جرثقیل برقی به تابلوی برق اصلی اصلی وصل میکند. مهم ترین کاربرد جاروبک رساندن برق به جرثقیل در حال حرکت است و معمولا کلکتور های جرثقیل های سقفی دارای چند جاروبک هستند عمدتا از این وسیله برای جرثقیل سقفی استفاده می شود ولی می توان از آنها برای برق رسانی به خط تولید نیز استفاده کرد.

جاروبک شین باز

این نوع جاروبک ها عمدتا در توان ها ۴۰ آمپر تولید می شوند . این جاروبک ها داریا چهار زغال کربنی هستند که این زغال ها در اتصال کامل با ریل های مسی داخل مسیر است.

جاروبک شین باز جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

زغال جاروبک جرثقیل سقفی

تمای جاروبک ها دارای زغال هستند که تعداد این ذغال ها در جاروبک های شین بسته به نسبتا آمپر و سطح تماس دو به بالا میباشد و لی در جاروبک های شین باز این تعداد یک عدد است که در صورت استفاده دوبل به دو عدد میرسد.

مطالب مرتبط: انواع قلاب جرثقیل سقفی

جاروبک شین باز

از این جاروبک ها زمانی استفاده میشود که هر ط دارای یک جاروبک جدا باشد. این جاروبک ها از لحاظ ساختاری هم با جاروبک های شین بسته تفاوت دارند. جاروبک های شین با دارای یک زغال می باشد و در آمپر های ۶۰ ،۱۰۰،۲۰۰،۲۵۰،۵۰۰ آمپر تولید می شوند و ساختار این جاروبک ها عمدتا از دو بازو به همراه یک فنر در قسمت میانی و فنر های  ثابت کننده در خط ، عایق ها و نگهدارنده ذغال (تسمه مسی) و پایه های  نگهدارنده می باشد.

اجزای تشکیل دهنده جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

اجزای تشکیل دهنده

 1. بازو به همراه فنر
 2. عایق
 3. ذغال(تسمه مسی)
 4. پایه نگهدارنده
 5. کابل

کاربرد های جاروبک در صنعت

 • موتور های دی سی dc
 • مولد همزمان
 • خط ریکلایمر
 • خط برق رسان جرثقیل سقفی
 • موتور های  اسلیپ رینگ
 • خط برق واگن

نکات مهم و اساسی  برای خرید جاروبک های جرثقیل سقفی

 • نوع کاربرد جاروبک برای شین باز و شین بسته را حتما در نظر بگیرید
 • بازوها و فنر جاروبک شین باز را تست کنید
 • برای خرید جاروبک حتما جاروبک مناسب با شین خود را خریداری کنید
 • در جاروبک ین بسته حتما زغالهای جاروبک را بررسی و فنر ان را بررسی نمایید.
 • چرخ های جاروبک را تست کنید که مشکل نداشته باشند.

مطالب مرتبط: سیم بکسل روکشدار بدنسازی

حرف آخر

در این مطلب از بازرگانی محمود قراچورلو تلاش شد که بصورت جامع و کامل شما را با یکی از مهم ترین قطعات جرثقیل های سقفی آشنا کنیم و تلاش کنیم که شما بصورت عمیق دریابید که این قطه دقیقا چه نقشی را در جرثقیل های سقفی ایفا میکنند. بازرگانی محمود قراچورلو با دارا بودن سال ها سابقه درخشان در زمینه فروش سیم بکسل و جرثقیل سقفی و جرثقیل دستی و…. همراه شما مشتریان عزیز میباشد. شما اگر علاقه مند به مطالعه بیشتر در این باره ها بودید میتوانید قسمت وبلاگ بازرگانی را محمود قراچورلو را دنبال کنید. شما میتوانید با برقراری ارتباط با راه های ارتباطی که در سایت قرار داده شده ارتباط برقرار کنید و برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره سفارش اقدام کنید. امید است که بتوانیم رضایت شما را جلب کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *