جرثقیل
انواع جرثقیل سقفی
۲۴ شهریور , ۱۴۰۱
سیم-بکسل-روکشدار
سیم بکسل روکشدار بدنسازی
۴ مهر , ۱۴۰۱

انواع قلاب جرثقیل سقفی

قلاب

با پیشرفت زندگی صنعتی و فراگیر شدن صنایع مختلف زندگی ما پیش از پیش به صنایع مختلف وابستگی پیدا کرده است. در این صنایع یکی از عواملی که همیشه اهمیت دارد دقت و سرعت کار در کنار راحتی آن است. صنعتگران  همیشه در تلاش هستند که کار هارا پیش از پیش به راحت ترین روش ممکن انجام دهند و بازده خود را بالا ببرند.

به همین دلیل است که امروز با ظهور انواع جرثقیل ها استفاده از این ابزار رشد چشمگیری را داشته است. جرثقیل ها انواع مختلفی دارند و به نسبت نیازی که شما دارید و انتظاری که از جرثقیل تان دارید باید آن را انتخاب کنید. جرثقیل سقفی یکی از پرکاربردترین آنها است که در کارخانه ها و کارگاه ها و مراکز صنعتی از آن استفاده میکنند. خود جرثقیل های سقفی مختلفی دارند که بسته به نیاز ها و محیط استفاده شما میتواند انواع مختلفی داشته باشد. جرثقیل های سقفی دارای اجزای مختلفی دارند که مجموع آنها باعث میشود که این جرثقیل ها بتوانند بار و اجسام را به صورت عمودی یا افقی از یک نقطه ای به یک نقطه ی دیگر جابجا کنند یکی از این اجرا قلاب جرثقیل میباشد که با استفاده از آن می توانیم اجسام را به جرثقیل وصل کنیم. ما امروز در بازرگانی محمود قراچورلو قصد داریم که به بررسی انواع و کاربرد قلاب جرثقیل برقی بپردازیم. اگر شما هم قصد خرید قلاب جرثقیل سقفی یا خود جرثقیل سقفی را دارید یا با به ای موضوع علاقه مند هستید با ما همراه باشید تا هر آنچه که لازم است در این باره بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

قلاب در صنایع مختلف و ماشین آلات متنوع کاربرد دارد. این قلاب ها انواع و اندازه های مختلفی دارند که با استفاده از آنها اجسام بزرگ و کوچکی مانند کانتینر ها و حمل و نقل در بنادر استفاده میشود

انواع قلاب جرثقیل سقفی     2 1

قلاب جرثقیل چیست؟

قلاب وسیله ای است که با متصل شدن به جرثقیل ها باعث میشود که بتوانیم اجسام را با اطمینان به انها متصل کنیم و از جدا شدن آنها از جرثقیل جلوگیری کنیم. قلاب هخا میتوانند درون خود  یک یا چند قرقره یا تکل و بلوک داشته باشند تا توانایی آنها را افزایش دهد. میتوان در صورت نیاز آنها را با قفل محکم کرد و یا با انواع مختلف کانتور ها ارتباط برقرار کند تا بتواند بدون اینکه نوع قلاب را تغییر دهد انواع مختلف اجسام را با آن بلند کرد.

همچنین بخوانید :جرثقیل جفت پل

قلاب ها می توانند علاوه بر اتصال برای بلند کردن اجسام کاربرد های دیگری نیزی داشته باشند. کاربرد هایی مانند توپ های خراب کنده این اتصال برای خراب کردن به سرعت سازه ها استفاده میشود. معمولا تولید کنندگان جرثقیل ها در کنار آنها لوازم جانبی و اتصالات مختلفی را نیز تولید می کنند که در کنار آنها بتوان استفاده کرد.

 از این لوازم میتوان از طناب سیمی- طناب فلزی، زنجیر (مجموعه ای از پیوندهای متصل که معمولا از فلز ساخته شده اند) و طناب (ترکیبی خطی از لایه ها، نخ ها یا رشته هایی که به هم تابیده و بافته اند) نام برد که با وصل کردن آنها به جرثقیل های سقفی و قلاب ها اجسام را به وسیله  آنها بالا برد 

قلاب انواع قلاب جرثقیل سقفی     3

انواع قلاب جرثقیل به همراه کاربرد

قلاب جرثقیل تکی و قلاب جرثقیل دوبل

قلاب ها جرثقیل به ونوع کلی تک و و دوبل دسته بندی میشوند و شما باید با توجه به نیازی که دارید و جرثقیل خود ان را انتخاب کنید قلاب های نوع تک بارهای وزن ۷۵ تنی را بدون به خطر انداختن تعادل تجهیزات مناسب میباشد درحالی که گزینه دوم به شما کنترل بیشتری را در جابجایی به شما خواهد داد. بیشتر اوقات فقط میتواند یکی از قلاب هارا به ان متصل کرد.

همچنین بخوانید : سیم بکسل استاندارد

قلاب های چشمی

قلاب چشمی از یک زنجیره اتصالات که به قلاب جوش داده شده است و انعطلاف پذیری بیشتری دارد و ازادی عملی بیشتری را به شما میدهد اگر در هنگام کار گلوگاه قلاب چشمی خم شود باید چک شود که دچار ترک خوردگی و یا شکستگی نشده باشد.

قلاب های چرخشی

قلاب چرخشی به طور کلی به دو دسته قلاب چرخشی موقعیت یابی و قلاب چرخشی واقعی یا بلبرینگی دسته بندی میشود. قلاب موقعیت یابی به کاربر اجازه میدهد که در هنگام اتصال بار آن را تراز کند این قلاب برای چرخش بار طراحی نشده است. قلاب چرخشی یا بلبرینگی دارای یک یاتاقان است که به بار اجازه میده هنگام بلند کردن آزادانه بچرخد و از پیچ خوردگی اجسام جلوگیری کند

قلاب انواع قلاب جرثقیل سقفی     4

قلاب جرثقیل آهنگری

قلاب های آهنگری عموما برای جرثقیل هایی که در تولیدی  ها قرار دارند به کار میرود. با آلیاژ فولاد گرم ساخته شده و با جوش دادن پیوند اتصال تثبیت خواهد شد، قلاب  آهنگری که توسط آلیاژ گرمایش و خنک کنندگی ساخته میشود ، اجسام را بدون اعمال مقاومت یا فشار اضافی بالا می برند. آنها برای استفاده های ساده مثل بلند کردن اجسام  تک تکه برای حرکت صاف مناسب میباشند.

همچنین بخوانید : چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟

 حرف آخر

 در این مقاله سعی کردیم که به بررسی انواع مختلف قلاب های جرثقیل بپردازیم ما تلاش کردیم که مطلبی جامع و کامل در این باره برای شما تهیه کنیم امید است که شما جواب تمام سوال هایتان را به صورت دقیق یافته باشید. اگر شما هم قصد دارید که از این تجهیزات خریداری کنید به شما پیشنهاد میکنیم یک فرد متخصص و با تجربه به خرید بپردازید تا بتوانید درست انتخاب کنید. ممنون که در این مقاله هم با در بازرگانی محمود قراچورلو با ما همراه بودید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *