جرثقیل دروازه ای
جرثقیل دروازه ای
۲۹ آذر , ۱۴۰۱
تاویر کرین
تاویر کرین
۱۰ دی , ۱۴۰۱

سیم بکسل زیپ لاین

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و... را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند.

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و… را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند. این قسمت ها شامل: مغزی سیم بکسل، مفتول سیم بکسل (که از تعدادی سیم فلزی مارپیچ تشکیل شده است)، یک رشته ی واحد سیم فلزی و روغن کاری می باشند.
هدف از استفاده ی روغن کاری در ساختن سیم بکسل ها، کاهش دادن اصطکاک، پیشگیری از زنگ زدن، حرکت روان و افزایش طول عمر سیم بکسل ها می باشد. در ادامه با ما در سایت محمود قراچورلو همراه باشید تا شمارا با بیشتر با سیبم بکسل های مناسب زیپ لاین آشنا کنیم .اگر شما هم قصد خرید این نوع سیم بکسل هارا دارید قطعا این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و... را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند. سیم بکسل زیپ لاین                3

مغزی سیم بکسل

سیم بکسل ها از لحاظ مغز به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. لایه های داخلی آن ها که در مرکز سیم بکسل قرار دارد لایه اصلی برای نگهداری می باشند؛ نباید در حین حرکت و کار که تحت خمش و کشش قرار می گیرند فرم خودشان را از دست دهند. این لایه های نگهدارنده که در سیم بکسل مصرف می شوند دو نوع می باشند:
لایه داخلی فولادی یا همان s.c
لایه داخلی کنفی یا همان f.c
در این میان هسته یا همان لایه های داخلی فولادی بیشتر استفاده می شوند. انتخاب مغزی باید با توجه به مواردی همچون: ظریب اطمینان، شرایط آب و هوایی نوع کاربرد و سایز صورت گیرد.
لایه داخلی کنفی(f.c)
لایه داخلی پروپیلن دارای نام های دیگری مانند کنف یا فیبری کنفی و یا آزبست می باشد. این لایه داخلی از فیبر مصنوعی تهیه شده از درخت های مانیلا و آزبست و پلی پروپیلن می باشد که قبل از اینکه داخل سیم بکسل قرار گیردباید کاملا به روغن آغشته شود تا احتمال زنگ زدن سیم ها وجود نداشته باشد. از دیگر دلایل آغشته کردن لایه داخلی فیبری کنفی لغزیدن لایه های سیمی روی لایه داخلی در هنگام حرکت می باشد. این نوع لایه ها بر اثر حرارت زیاد و تحت بار دچار لهیدگی میشود که این لایه را غیر قابل استفاده می کند.

مطالب مرتبط: سیم بکسل روکشدار بدنسازی

پلی پروپیلن و آزبست تحت عملیات های متفاوتی از پنبه که دارای مقاومت بیشتر نسبت به فیبرمی باشد ساخته می شود. سیم بکسل های با لایه داخلی کنفی را در کارخانه به حدودا ۲ تا ۳ ساعت با حرارت ۸۰ تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد نگه داری می کنند تا زمانی که روغن رقیق شده و کنف خاصیت روغن پذیری داشته باشد. در زمان به کار کرفتن سیم بکسل مقداری روغن به دلیل فشار زیاد از مغزی به بیرون نفوذ می کند و تمام رشته های سیم بکسل سرویس شده که این امر باعث افزایش طول عمر سیم بکسل می شود.

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و... را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند. سیم بکسل زیپ لاین                2

جنس مفتول سیم بکسل

جنس سیم مفتول باید از مواردی باشد که بسیار به آن توجه شود. در حالت کلی سیم مفتول از لحاظ جنس به سه دسته تقسیم می شود.
مفتول گالوانیزه
این سیم بکسل به دلیل روکش ضد زنگ آن برای محیط های مرطوب مانند: کشتیرانی، مرغداری، سد و غیره مناسب است.
مفتول بدون روکش
این سیم بکسل ها در مقابل رطوبت مقاومت نددارند زیرا دچار زنگ زدگی می شوند. پس مفتول های فولادی بدون روکش باید در مناطقی به کار گرفته شوند که رطوبت نداشته باشد و در تماس با آب قرار نگیرد.
مفتول استیل
مفتول های فولادی استیل اصولا در مناطقی مورد استفاده قرار می گیرند که دما و حرارت محیط بسیار بالا باشد زیرا این نوع مفتول در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد.

مطالب مرتبط: آهنربا های الکتریکی جرثقیل های صنعتی

مشخصات سیم بکسل استاندارد

 • سیم بکسل مناسب باید دارای استاندارد هایی باشد. استاندارد های سیم بکسل شامل موارد زیر می باشد:
  مقاوم در برابر ساییدگی
  مقاوم در برابر چرخش
  مقاوم در برابر خمش
  مقاوم در برابر پارگی و خستگی
  مقاوم در برابر زنگ زدگی
  دارای روانکاوی مناسب
  دارای طول عمر بالا
  دارای استحکام بالا
  دارای انعطاف پذیری بالا

به تعدادی رشته ی فلزی که دور یک لایه داخلی( هسته) فولادی یا کنفی پیچیده شده است سیم بکسل می گویند. از کاربرد سیم بکسل می توان مواردی مانند بلند کردن اجسام، زیپ لاین و... را نام برد. سیم بکسل ها با توجه به مشخصات آن ها و ساختارشان با یکدیگر متفاوت اند. این تفاوت ها به دلیل نوع هسته، درجه سیم، پرداخت سیم، پیش ساخته یا غیر پیش ساخته بودن، طول و سایز آن ها می باشد. سیم بکسل ها دارای قسمت های مختلف می باشند. سیم بکسل زیپ لاین

زیپ لاین

زیپ لاین از تفریحاتی است که در دسته فرا ورزشی( فعالیت هایی که میزان هیجان آن ها بیشتر از ورزش می باشد) قرار دارد که افراد زیادی از جوان و کودک گرفته تا سنین بالا از این فعالیت استقبال کرده اند؛ تا آدرنالین خود را بالا ببرند و یک تجربه هیجان انگیز را برای خود رقم بزنند. در این تفریح با استفاده از لباس مخصوص و تجهیزاتی از یک بلندی به بلندی دیگر در هوا معلق مانده و سربخورید و حرکت کنید که تجربه آن بسیار هیجان انگیز می باشد. این دو نقطه مرتفع با ریسمان بلند فولادی که سیم بکسل نام دارد، به یکدیگر متصل می شوند و شما با استفاده از لباس و یا صندلی مخصوص زیپلاین به قرقره ی بزرگ موجود روی سیم بکسل متصل میشوید.

مطالب مرتبط: نحوه محاسبه swl سیم بکسل

حرف آخر

در انتخاب سیم بکسل مناسب برای زیپ لاین باید به محدوده ی بارکاری سیم بکسل( بیشترین باری که سیم بکسل برای تحمل آن طراحی شده است) و بار کاری ایمن( بیشترین بار تایید شده برای زیپ لاین یا هر وسیله ای که سیم بکسل در آن استفاده می شود) توجه شود. از موارد دیگری که در انتخاب سیم بکسل مناسب برای زیپ لاین باید در نظر گرفته شود شرایط آب و هوایی و محیطی زیپ لاین می باشد. زیرا برای هر منطقه با توجه شرایط آب و هوایی آن مفتول فولادی مناسب آن محیط انتخاب می شود. گروه صنعتی بازرگانی محمود قراچورلو با ارائه محصولات مناسب و با کیفیت می تواند انتخاب درستی برای تهیه سیم بکسل مناسب برای زیپ لاین باشد که برای ارتباط با این شرکت بازرگانی به سایت شرکت مراجعه کنید.  شما میتواهنید انواع جرثقیل سقفی و جرثقیل دستی و … را از بازرگانی قراچورلو سفارش دهید. هدف ما جفلب رضایت شما مشتریان عزیز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *