دفترچه محاسبات جرثقیل سقفی
۱۶ آبان , ۱۴۰۱
گواهینامه جرثقیل سقفی
گواهینامه جرثقیل سقفی
۲۳ آبان , ۱۴۰۱

راهبر جرثقیل سقفی

راهبر-جرثقیل

با صنعتی شدن زندگی های ما و اینکه تماما هرچه ما می‌خریم از شکل دستی و کوچک خارج شده و هر یک از آنها تبدیل به یک صنایع شدن به همین علت است که نیازمند تغییر در صنایع هستیم. با افزایش جمعیت و صنعتی شدن درخواست از صنایع بیشتر شده و آنها نیازمند این هستند که تولیدات خود را بیشتر و سریعتر کنند برای اینکه بتوانند این کار را انجام دهند چاره های مختلفی اندیشیدند و ابزار آلات زیادی را وارد صنعت کردند تا که بتوانند روند و فرایند تولید ات را افزایش دهند ابزار آلاتی مانند بالابرها و جرثقیل ها و لیفتراک ها از این دست ابزار آلات بودند.

راهبر-جرثقیل راهبر جرثقیل سقفی              4

جرثقیل های سقفی از مهم ترین آنها بودند که  باعث شدن صنایع بسیار آسان تر و سریعتر شوند. جرثقیل های سقفی ویژگی های منحصر به فردی دارند که باعث میشود طرفداران کاربران زیادی داشته باشند. یکی از این ویژگی های مهم این است که این جرثقیل ها با دارا بودن انواع مختلفی مانند تک پل و دو پل میتوانند در جاهای مختلفی با اندازه و ارتفاع‌های مختلف کاربرد داشته باشند و بتوانند در هر ابعادی ویژگی های خودشان را نشان دهند برای مثال جرثقیل های  تک پل و دو پل در محیط های صنعتی با ابعاد مختلف کاربرد  داشته باشند. برای مثال در مقابل لیفتراک استفاده از جرثقیل های سقفی هم ایمن تر است هم جرثقیل های سقفی می توانند اندازه چندین لیفتراک کاربرد داشته باشند و و نیاز به چند اپراتور انسانی ندارند و با یک اپراتور میتوانید این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط: چک لیست جرثقیل های برقی

علاوه بر آن جرثقیل های سقفی  بسیار کم هزینه تر هستند و یرا اینکه برا بالا بردن اجسام سنگین طراحی شده اند و با هزینه نگهداری کم و هزینه نگهداری می توانند بسیار برای فرد کارآمد باشند. ولی باید توجه داشته باشیم که خود این جرثقیل ها نیز دارای اجرای مختلفی هستند و می توانند دچار مشکل در بخش ها مختلفی شوند. امروز با بازرگانی محمود قراچورلو همراه باشید تا به بررسی راهبردهای جرثقیل برقی بپردازیم. با بازرگانی قراچورلو همراه باشید.

اجزای تشکیل دهنده جرثقیل های سقفی

راهبر طولی یا اصلی تشکیل دهنده راهبر شامل :

۱. قوطی مستطیلی تشکیل شده از ناودانی ورق جوشکاری و یا پروفیل

۲. چرخ های با جنس چدن آلیاژی با گرافیت کروی قطر ۱۶۰ تا ۵۰۰ میلی متر که مقاومت آن در برابر سایش بالا و حرکت آن مناسب می باشد و صدای کمی دارد

۳. ضربه گیر برای مهار ضربه در انتهای راهبر طولی بسته شده است

۴. موتور گیربکس برای حرکت طولی

۵. پیچ مقاوم برای اتصال راهبر به پل

راهبر-جرثقیل راهبر جرثقیل سقفی                 3

راهبردهای جرثقیل اجزایی هستند که در دو طرف پل ها جرثقیل قرار میگیرند و باعث میشوند که جرثقیل حرکت کند، راهبر های جرثقیل برای حرکت  به دو چرخ و دو عدد موتور گیربکس و اسکلت نیازمند هستند.

طول راهبر های حرکت طولی به ظرفیت، ارتفاع، دهانه، سرعت حرکت طولی و تک پل و یا جفت پل بودن جرثقیل، بستگی دارد.راهبر ها جرثقیل کلگی هم نامیده می‌شوند . پل یا از پهلو و یا بر سطح بالایی این تجهیز با اتصال سرد  یعنی پیچ و مهره  متصل می شود.

مطالب مرتبط: آهنربا های الکتریکی جرثقیل های صنعتی

قطعات تشکیل دهنده راهبر طولی

در ادامه بیاید ببینیم اصلا این راهبر های طولی خودشان از چه اجزایی تشکیل شده اند. و چگونه کار میکنند.

قوطی مستطیلی که از ناودانی یا پروفیل و یا ورق جوشکاری شده ساخته می شود.چرخ ها با قطر ۱۶۰ تا ۵۰۰ میلیمتر موتور گیربکس های حرکت طولی. پیچ ها با مقاومت بالا جهت اتصال راهبر طولی به پل جرثقیل ضربه گیرها با قابلیت الاستیسیته بالا برای مهار ضربه که در انتهای راهبر طولی بسته می شود. راهبر های طولی در انواع تک پل و یا دو پل تک سرعته و دو سرعته و دور موتور متغیر با چرخ های استاندارد تولید می‌شوند که میشود از آنها یا استفاده از ویژگی هایی که هرکی از آنها دارند از آنها استفاده کرد

راهبر-جرثقیل راهبر جرثقیل سقفی                 2

راهبر و یا کالسکه های جرثقیل های سقفی بخش  مهمی از اجزای آنها به شمار می رود و به دقت و طراحی بسیار مناسبی نیازمند است به همین دلیل است که اگر رعایت نشود ممکن است که کل جرثقیل از کار بیفتد

مطالب مرتبط: سیم بکسل روکشدار بدنسازی

حرف آخر

در این مطلب از بازرگانی محمود قراچورلو سعی کردیم که به بررسی راهبر جرثقیل برقی که یکی از بخش های مهم آن به شمار می رود بپردازیم. امید است که توانسته باشم اطلاعا خوبی را به شما در این مورد بدهیم و شما را هرچه بیشتر با این وسیله کاربردی اشنا کنیم . بازرگانی قراچورلو با سالها سابقه درخشان در زمینه فروش جرثقیل برقی و سقفی و سیم بکسل در خدمت مشتریان عزیز خود میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *