معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران
معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران
۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰
جرثقیل دستی و برقی ، بازرگانی محمود قراچورلو
جرثقیل دستی ؟
۴ خرداد , ۱۴۰۰

نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO

نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO

انتخاب جرثقیل سقفی مناسب، برای اکثر استفاده کنندگان، کاری سخت و گیج کننده است .  بالابر یا همان جرثقیل های زنجیری دستی و الکتریکی به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در مرحله اول باید محیط استفاده و نوع باری که قرار است برای آن استفاده شود را مشخص کنید.

ظرفیت جرثقیل سقفی

ابتدا باید بدانیم که جرثقیل سقفی چه وزنی را نیاز است بلند کند؟ هنگامی که مقدار وزن مورد نظر را داشته باشیم، میتوان ظرفیت مناسب جرثقیل سقفی را انتخاب کرد. معمولا برای اطمینان بیشتر، بالابر را با تناژ بالاتر از مقدار نیاز تهیه می کنند. این کار برای ضریب ایمنی بالاتر و کاهش فرسایش جرثقیل در طول زمان انجام می شود.

بلند کردن

برای این بخش باید دو مورد مهم را بررسی کنیم. در مرحله اول اینکه بار در چه ارتفاعی از دستگاه جرثقیل سقفی قرار دارد و دوم اینکه در چه ارتفاعی نسبت به جرثقیل قرار میگیرد.

به صورت کلی طول زنجیری که با بالابر خریداری میکنید، بسیار مهم است. زیرا در صورت کوتاه بودن زنجیر، امکان اضافه کردن زنجیر به آن وجود ندارد و باید زنجیر به صورت کامل تعویض شود که هزینه سنگینی را در بر خواهد داشت؛ ولی اگر در ابتدای خرید زنجیر کافی تهیه کنید، هزینه قابل توجه ای را متحمل نخواهید شد.

حین خرید بهتر است ۵۰ سانت الی ۱ متر زنجیر اضافه تر تهیه کنید.

همچنین بخوانید :

سرعت

سرعت بالابردن از مشخصه هایی است که از دید خریداران خیلی مورد توجه نیست ولی بسیار حیاتی و ضروری است. برای انتخاب سرعت بالابردن جرثقیل سقفی بهتر است که از کارشناسان مشاوره بگیرید. سرعت های معمول از ۲ فوت بر دقیقه تا ۱۶ فوت بر دقیقه هستند که سرعت های بالاتر تا ۱۰۰ فوت بر دقیقه نیز تولید شده است.

سرعت بالابردن به عوامل متعددی بستگی دارد. عامل اصلی ایمنی است. برخی از عواملی که بایستی برای تعیین سرعت مورد نیاز بالابر بررسی شوند عبارتند از: نحوه برداشت بار، شکنندگی، شوک پذیری بار و شرایط محیطی…

همچنین بخوانید : معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران

نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO جرثقیل سقفی نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO back3 3

برق‎ ورودی

برق ورودی نیز پارامتر بسیار مهمی در تهیه جرثقیل سقفی است. نوع و مقدار ولتاژ ورودی جرثقیل را باید قبل از خرید تعیین کنیم. در صورت استفاده از جرثقیل با ولتاژ غیر مناسب، احتمال سوختن موتور الکتریکی جرثقیل وجود دارد.

ولتاژ کلید کنترل

ولتاژ کنترل، ولتاژ خروجی از جرثقیل در مدار کنترل است. به زبان ساده تر مقدار ولتاژی است که در کلید اپراتوری جرثقیل جریان دارد. این مقدار ۱۱۵ ولت یا ۲۴ ولت میتواند باشد. در صورت امکان ولتاژ ۲۴ ولت به دلایل ایمنی بهتر است.

طول کابل آویز کنترل

طول کابل آویز کنترل، طول کابل کنترلی است که از بالابر تا کلید فرمان آویزان شده است. طول این کابل با توجه به محل قرارگیری کنترل نسبت به بالابر تغییر میکند. در موارد خاص احتمال کاهش یا افزایش طول کابل وجود دارد. مثلا ممکن است جرثقیل وسیله ای را از کانال به عمق ۱۰ متر به بیرون بیاورد ولی اپراتور روی سطح زمین باشد. یعنی تفاوت طول زنجیر با کابل آویز کنترل ۱۰ متر است. ولی بصورت استاندارد ارتفاع کابل کنترل ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتیمتر کمتر از طول زنجیر انتخابی شماست. به عبارتی دیگر در ارتفاع ۱۰۰ الی ۱۲۰ سانتی متری از زمین قرار میگیرد.

نوع آویز

آویز محل اتصال جرثقیل سقفی به پل حمال بار یا ترولی است. به صورت کل دو نوع آویز برای جرثقیل های سقفی در نظر گرفته میشود. نوعی از آویز ها دارای شفت هستند و نوعی دیگر از طریق هوک به محل تعبیه شده متصل میشوند. اتصال از طریق هوک هم به دو صورت هوک ثابت و هوک با قابلیت چرخش است. برای محلهایی که نیاز به اتصال با هوک است و چرخاندن بار نیاز نیست، بهتر است که از نوع هوک ثابت استفاده شود.

ترولی

انواع مختلفی از ترولی وجود دارد که با توجه به شرایط کاری، نوع پل جرثقیل و هزینه میتواند متفاوت باشد. مطرح ترین ترولی ها به صورت زیر هستند:

ترولی ساده: این ترولی مستقیما توسط اپراتور و با استفاده از سیم یا طناب آویز در طول ریل قابل جابجایی است. استفاده از این نوع ترولی برای وزن های کم و در کارگاهها کوچک معمول است.

ترولی زنجیری: این نوع ترولی دارای یک ست گیربکس ساده است که با حرکت دادن زنجیر و چرخیدن فولی موجود در سر چرخدنده ها، ترولی در مسیر ریل حرکت میکند. ترولی های زنجیری هم برای وزن های کم و مقدار حرکت کم توصیه میشوند و کار کردن با آنها به نسبت کار با ترولی های دستی ساده تر است.

همچنین بخوانید : سیم بکسل نتاب چیست | همه چیز درباره سیم بکسل های نتاب

ترولی برقی: این نوع ترولی بهترین و راحتترین نوع ترولی در استفاده های متعدد است. ترولی های برقی دارای موتور و گیربکس جداگانه بر روی خود هستند که امکان حرکت در طول ریل را به راحتی با فشردن یک دکمه امکان پذیر میکنند. سرعت حرکت ترولی برقی پارامتر تاثیر گذاری در ایمنی محل کار شماست. برای وزن های سنگین از سرعت های کمتر حرکت ترولی استفاده میکنند. کنترل حرکت ترولی های برقی به دو صورت کلید جداگانه و یا کلید مشترک با بالابر موجود هستند.

نوع پروفیل بوم جرثقیل

بصورت کلی سه نوع پروفیل برای بوم جرثقیل وجود دارد.

پروفیل (تیرآهن): این نوع پروفیل که به نام های H و یا I شناخته میشوند دارای دو نوع S section و W section هستند. طبق عکس بالا که تصویری از مقطع تیر آهنهای H از دو نوع مختلف هستند، مشاهده میکنید که در نوع W لبه های Flange کاملا موازی هستند ولی در نوع S این لبه ها به صورت ناموازی و در داخل دارای شیب میباشند. مقدار لبه مناسب در دو نوع S و W متفاوت هستند.

WF-Beam : این نوع پروفیل ها که از نوع I یا H گرانتر هستند، مخصوص استفاده در جرثقیل ساخته میشوند. این پروفیل ها دارای سه بخش متفاوت اند که به وسیله جوشکاری نفوذی، به هم متصل میشوند. بخش پایینی که بیشترین فشار را تحمل میکند از فولاد های پرکربن با استحکام بالا و سختی بالا تولید میشوند که بر اثر حرکت ترولی و اصکاک با چرخ های آن، دچار خوردگی سایشی نشوند. بخش Web و Flange از فولاد های معمول و به صورت تسمه های صاف به بخش پایینی جوشکاری میشوند.

نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO جرثقیل سقفی نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO back2 3

لازم به ذکر است که بازرگانی محمود قراچورلو شامل مجموعه ‌ای از کارخانجات تولیدی و نمایندگی‌های برندهای معتبر جهانی در حوزه تجهیزات و ابزار آلاتی همچون سیم بکسل ، زنجیرهای فولادی ، جرثقیل‌های برقی ، جرثقیل های دستی ،  جرثقیل های زنجیری و نیز جرثقیل های سیم بکسلی و … می باشد .

معرفی نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO

برند کیتو از موقع تأسیس در ۱۹۳۲ میلادی تلاش نموده است تا در مشتریان خود ، اعتماد عمیقی بوجود آورد  . در حقیقت جرثقیل های برقی ، دستی ، پولیفت ها ، جزو محصولاتی از این کمپانی می باشند که نه فقط در ژاپن ، بلکه در سراسر جهان استفاده می گردند.

همچنین بخوانید : چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟
در اصل شعار تجاری این کمپانی ، ارزش ‌نهادن به هر دو نوع محصولات استاندارد و سفارشی می باشد .
این برند ، کار خود را به شکل یک شرکت محلی شروع کرد و به شبکه‌ کسب‌وکار جهانی که شامل ۱۹ نمایندگی خارجی می باشد ؛ تبدیل گشت . شما میتوانید این محصولات را از بازرگانی محمد قراچورلو تهیه فرمایید می باشد .

راهنمای خرید از سایت ام جی – ترید

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در سایت انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات  و سایر محصولات  را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

گروه صنعتی تجاری بازرگانی محمود قراچورلو درسال ۱۳۷۰ با هدف مشارکت در آبادانی و پیشرفت صنعت کشور آغاز به فعالیت نموده است و اکنون پس از گذشت ۳ دهه کماکان آماده ارائه خدمات در ابعاد وسیعتر به مشتریان می‌باشد. موفقیت این مجموعه حاصل ارائه بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت‌ها بوده و همواره سعی کردیم مشتری مداری را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

بازرگانی محمود قراچورلو شامل مجموعه‌ای از کارخانجات تولیدی و نمایندگی‌های برندهای معتبر جهانی در زمینه جابجایی مواد شامل سیم بکسل، زنجیرهای فولادی، جرثقیل‌های برقی، جرثقیل های دستی،  جرثقیل های زنجیری و جرثقیل های سیم بکسلی و ابزار آلات مختلف که شرح آن به صورت گسترده در کاتالوگ  موجود است، می‌باشد.

بازرگانی محمود قراچورلو در زمینه ساخت و راه‌اندازی جرثقیل‌های برقی با برند (نیرو پل سازه NPS) افتخار همکاری با شرکت های نام آشنای زیادی همکاری کرده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *