معرفی مراکز فروش سیم بکسل در منطقه تهران حسن آباد
معرفی مراکز فروش سیم بکسل در منطقه تهران حسن آباد
۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰
نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO
نمایندگی فروش جرثقیل سقفی کیتو KITO
۳ خرداد , ۱۴۰۰

معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران

معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران

سیم بکسل در واقع همان طناب فولادی است که از  ترکیب سه جزء اصلی مغذی، لایه سیم و سیم ایجاد می شود. از تابیده شدن چند عدد سیم به دور هم، لایه سیم یا همان رشته سیم ایجاد می شود، و از تابیده شدن رشته سیم ها به دور مغزی که در مرکز قرار گرفته است، سیم بکسل تشکیل می شود.

در ساخت سیم بکسل از سیم هایی با جنس استیل و فولادی براساس نوع کاربرد و شرایط محیطی که قرار است در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد، می توان استفاده کرد. قبل از اختراع این وسیله پرکاربرد از طنابو زنجیر برای بالا بردن و حرکت در صنایع استفاده می شد.

اما به دلیل مقاوم نبودن و پارگی طناب و زنجیر در سال ۱۹۸۴ فردی به نام آلبرت که مهندس یک معدن در کوهستان Harz   آلمان بود موفق به ساخت اولین سیم بکسل فولادی شد. با گذشت زمان و پیشرفت علم و صنعت تولید و استفاده آن گسترش و رونق بیشتری یافت. امروزه شرکت های مختلفی انواع سیم بکسل با ویژگی ها و مشخصات فنی متفاوتی را برای کاربردهای متعدد تولید می کنند. در ادامه متن درباره سیم بکسل، ساختار، اجزاء و انواع آن بیشتر صحبت می کنیم.

موارد استفاده از سیم بکسل

با توجه به تنوع در انواع سیم بکسل و ویژگی های ساختاری متنوع در آن، در زمینه های مختلف که نیاز به جابه جایی و لیفتینگ باشد از سیم بکسل استفاده می شود. در واقع سیم بکسل نقش مهار، کنترل و نگهداری بار را بر عهده دارد. سیم بکسل در کار های بزرگ مانند معادن، جرثقیل و در کارهای کوچک و ظریف مانند ترمز دوچرخه کاربرد دارد. بنابراین در صنعت برق، سد سازی، باندر، کشتی رانی، پتروشیمی و نفت، شرکت های حفاری، معادن، حمل و نقل، آسانسور، جرثقیل و … از انواع سیم بکسل استفاده می شود.

همچنین مطالعه کنید : معرفی مراکز فروش سیم بکسل در منطقه تهران حسن آباد

بخش های اصلی در سیم بکسل

به طور کلی در هر وسیله ای چند بخش اصلی وجود دارد، در تمام انواع سیم بکسل ها هم سه بخش اصلی وجود دارد، این سه بخش عبارت است از:

مفتول: از پیچش چند مفتول به دور هم استرند ایجاد می شود. آهن، فولاد، برنز، فولاد ضد زنگ و … به عنوان مفتول در سیم بکسل استفاده می شود.

استرند: بخشی از سیم بکسل که به حالت مارپیچ مانند به دور هسته آن تابانده می شود.

هسته یا مغزی: بخش اصلی و مرکزی سیم بکسل که در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم دارد.

معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران سیم بکسل معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران back1

جنس مفتول سیم بکسل

در تولید سیم بکسل از سه نوع مفتول که هر کدام خواص متفاوتی دارند استفاده می شود.

مفتول فولادی بدون روکش: این نوع برای محیط های خشک که میزان زنگ زدگی پایین است، استفاده می شود.

مفتول فولادی استیل: مقاوم در برابر زنگ زدگی و مقاوم در برابر دمای بالا.

مفتول فولادی گالوانیزه: مفتول روکش دار، مناسب محیط های مستعد زنگ زدگی مانند کشتی رانی، مرغ داری و شیلات است.

مغزی سیم بکسل

همانطور که گفتیم بخش اصلی در سیم بکسل مغزی یا هسته آن است، دلیل اهمیت مغزی به خاطر نقش آن در نگهداری و حفظ رشته ها در هنگام وارد شدن بار و فشار است. قطر مغزی باید متناسب با میزان بار انتخاب شود، اگر قطر آن کم باشد هنگام وارد شدن بار رشته های فلزی دور آن، به هم برخورد می کنند و باعث ساییده شدن و کاهش طول عمر آن می شود. با توجه به نوع کاربرد سیم بکسل در صنعت، از مغزی فولادی یا کنفی انتخاب می شود. جنس کنفی در مقایسه با فولاد انعطاف بیش تر و استحکام کمتری دارد. برای کارهایی که نیاز به مقاوت و استحکام بالا می باشد، مانند جرثقیل ها از مغزی فولادی استفاده می شود.

همچنین مطالعه کنید : چرا سیم بکسل را از فلزات آهنی می سازند؟

انواع بافت سیم بکسل

یکی دیگر از معیارهای تقسیم بندی سیم بکسل، بافت سیم بکسل می باشد به طور کلی ۴ نوع بافت وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

بافت فیلر (Filler) : قطر مفتول به کار رفته در سیم بکسل های با بافت فیلر، در تمام ردیف های هم اندازه می باشد. فضای خالی که بین مفتول های هر ردیف وجود دارد با مفتول نازک پر شده است. به همین علت به آن بافت فیلر می گویند. وجود مفتول های نازک باعث افزایش سرح و در نتیجه افزایش سایش و انعطاف سیم بکسل می شود.

بافت سیل (Seale) : در طناب های فولادی با بافت سیل میزان قطر مفتول خارجی از قطر مفتول داخلی بیشتر می باشد، که این امر باعث افزایش مقاوت سایشی سیم بکسل می شود. تعداد مفتول هایی که در اطراف مفتول اصلی قرار گرفته اند یکسان می باشد.

بافت استاندارد (Standard) : در تمام رشته های سیم بکسل، مفتول ها قطر یکسانی دارند. ویژگی این نوع بافت انعطاف پذیری بالای آن و در نتیجه کاربرد زیاد آن می باشد.

بافت وارینگتون (Warrington) : در این نوع بافت در سطح بیرونی مفتول های با قطر نازک و ضخیم به صورت یک در میان در کنار هم قرار می گیرند، این نوع ترتیب قرا گیری باعث شده است که میزان انعطاف پذیری بافت وارینگتون از بافت سیل بیشتر باشد.

انواع سیم بکسل

سیم بکسل ها براساس فاکتورهای مختلفی مانند جنس مغذی، نوع بافت، جهت تاب،کاربرد، سایز و … تقسیم بندی می شوند، با این وجو انواع سیم بکسل مانند سیم بکسل آسانسور، سیم بکسل جرثقیل و حفاری، سیم بکسل افشان، سیم بکسل گالوانیزه، سیم بکسل نتاب، سیم بکسل معمولی، سیم بکسل مهاری، سیم بکسل استنلس استیل و … را داریم.

همچنین مطالعه کنید : خرید جرثقیل سقفی

معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران سیم بکسل معرفی مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران back3 1

برترین مراکز فروش سیم بکسل در خیابان غفاری تهران :

۱) فروشگاه قراچورلو:

این فروشگاه در حوزه واردات انواع و اقسام سيم بكسل آسانسوری گوستاولف ؛ عرضه و فروش فوق العاده سيم بكسل های آسانسوری با کیفیت گوستاولف با مغز های مختلف كنفی و فولادی ، محبوبیت و معروفیت بسیاری دارد .
در عین حال در ارتباط با ارسال سيم بكسل ها در متراژ های گوناگون ؛ توزيع انواع و اقسام  بست هاي فولادي زنجير جبران ، سر بكسل ، روغن مخصوص سيم بكسل های نوع آسانسوري و… هم توانسته تا نیاز مشتریان خود را براورده نماید .

شعبه مرکزی

شعب فروش بازرگانی محمود قراچورلو

انبار بازرگانی محمود قراچورلو

  • ابتدای جاده ساوه – بعد از تقاطع آزادگان – چهاردانگه – خیابان شهدای سدید – بلوار صاحب الزمان – بعد از میدان ۹ دی – انبار بزرگ گوستاولف

همچنین مطالعه کنید : ویدئو نحوه تشخیص سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان

۲) فروشگاه سیم بکسل الو ابزار:

با مراجعه به این فروشگاه با تجربه و معتبر ، قادرید تا سبد خرید خود را با انواع و اقسام محصولاتی همچون : جرثقیل های سقفی برندهای کیتو و ویتال – زنجیر های خشکه ، فولادی ، آهنی و استیل – انواع وینچ های دستی و برقی – پیج ، مهره و واشر های نوع استیل ، آهنی و فولادی – انواع مختلف با کیفیت تسمه حمل بار – انواع و اقسام سیم بکسل مشتمل بر فولادی ، کنفی ، کلایمر، نازک ، نتاب ، استیل ، مهاری ، آسانسوری و حفاری و… پر کنید

در حقیقت فروشگاه سیم بکسل کاسپین ، با دارا بودن سال ‌ها سابقه در حوزه واردات ؛ انجام مشاوره های تلفنی و حضوری ؛ داشتن قیمت مقرون به ‌صرفه و منصفانه کالا ها ؛ پخش در انواع عمده و خرده محصولات و نیز ارسال کالا ها به همه نقاط کشور ایران ؛ موفق شده تا در این حوزه ، به نامی پر آوازه دست یابد .

آدرس الو ابزار : تهران-خیابان امام خمینی – پاساژ کوروش – پلاک ۳۱

ایمیل مجموعه الو ابزار: info@aloabzar.com

شماره تماس با الو ابزار :۶۶۷۶۵۸۰۰

راهنمای خرید از سایت ام جی – ترید

شما مشتریان عزیز می توانید با تنوع محصولات موجود در سایت انواع جرثقیل برقی ، سیم بکسلی ، زنجیری و یا انواع قلاب ، انواع سیم بکسل در سایز های مختلف زنجیر های بار برداری ، انواع جرثقیل دستی ، اتصالات  و سایر محصولات  را با کیفیت عالی و قیمتی فوق العاده از الو ابزار سفارش و تهیه نمایید.

گروه صنعتی تجاری بازرگانی محمود قراچورلو درسال ۱۳۷۰ با هدف مشارکت در آبادانی و پیشرفت صنعت کشور آغاز به فعالیت نموده است و اکنون پس از گذشت ۳ دهه کماکان آماده ارائه خدمات در ابعاد وسیعتر به مشتریان می‌باشد. موفقیت این مجموعه حاصل ارائه بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت‌ها بوده و همواره سعی کردیم مشتری مداری را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

بازرگانی محمود قراچورلو شامل مجموعه‌ای از کارخانجات تولیدی و نمایندگی‌های برندهای معتبر جهانی در زمینه جابجایی مواد شامل سیم بکسل، زنجیرهای فولادی، جرثقیل‌های برقی، جرثقیل های دستی،  جرثقیل های زنجیری و جرثقیل های سیم بکسلی و ابزار آلات مختلف که شرح آن به صورت گسترده در کاتالوگ  موجود است، می‌باشد.

بازرگانی محمود قراچورلو در زمینه ساخت و راه‌اندازی جرثقیل‌های برقی با برند (نیرو پل سازه NPS) افتخار همکاری با شرکت های نام آشنای زیادی همکاری کرده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *