انواع جرثقیل سقفی
کاربرد انواع جرثقیل سقفی
۲۳ دی , ۱۴۰۱
جرثقیل برقی صنعتی
جرثقیل برقی صنعتی
۱۰ بهمن , ۱۴۰۱

جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟

جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟

دو نوع رایج جرثقیل های برقی بالابر عمودی و چرخشی هستند. مزایای پیشرفت های مختلف نشان می دهد که می توان از آنها در صنایع مختلف با حداقل موانع انسانی استفاده کرد. جرثقیل های برقی امروزه در طیف وسیعی از صنایع وجود دارند زیرا بارهای سنگین را در فواصل زیاد و کارایی پردازش می کنند. برخی از معایب این است که آنها برای کار کردن به برق نیاز دارند و بنابراین برای استفاده در جاهایی که برق کمیاب است مناسب نیستند.این مبحث از طریق چندین مثال، نحوه عملکرد جرثقیل برقی، ایجاد و در نظر گرفتن این دستگاه مبتکرانه، انواع مختلف و شرایط رایج برای آن را پوشش می دهد.استفاده ایمن از جرثقیل چیزی کلیدی برای هر سایت ساختمانی است. وقتی کف‌ ساختمان ها با بالابرهای دستی قدیمی ساخته می‌شدند، خطر ایمنی بالقوه برای همه کارگران درگیر وجود داشت. با این حال، امروزه، زمانی که جرثقیل های الکتریکی استفاده می شود، احتمال آسیب دیدگی و آسیب ناشی از خرابی جرثقیل تا حد زیادی کاهش یافته است.

حرکت اخیر به سمت استفاده از جرثقیل های الکتریکی مزایای بسیاری را برای سایت های ساختمانی ایجاد کرده است. در کنار بهره وری آشکاری که با این ماشین ها همراه است، مزایای واضحی برای سلامتی نیز وجود دارد. دیگر خطری به دلیل خطای انسانی یا حرکت بالقوه خطرناک عملیات بالابر دستی وجود ندارد زیرا افراد فقط دستگاه های خود را از راه دور کنترل می کنند و فرآیند را خودکار می کنند. امروز در بازرگانی قراچورلو قصد داریم به این ابزار های مهم بپردازیم شما میتوانید انواع سیم بکسل و جرثقیل سقفی و … را از این طریق به راحتی خریداری نمایید.

جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟ جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟                           1

انواع جرثقیل برقی

در انواع جدید ماشین آلات الکتریکی، جرثقیل های برقی ظهور کرده اند. جرثقیل برقی نوعی ماشین افقی هیدرولیک است.

جرثقیل های برقی را می توان در مکان های تجاری، صنعتی و کشاورزی برای جابجایی بارهای سنگین از طریق عملیات دستی یا خودکار مورد استفاده قرار داد در حالی که آنها بسیار کارآمدتر از سایر انواع تجهیزات بالابر سنتی هستند.مزیت اصلی استفاده از جرثقیل برقی سهولت حرکت و تولید سریعتر به دلیل مکانیزم دینامیکی است که می تواند حداقل ارتعاش را در طول فرآیند کار ایجاد کند.

کاربرد های جرثقیل برقی

یکی از کاربردهای جرثقیل برقی در ساخت و ساز است. جرثقیل می‌تواند به مکان‌هایی برسد که مردم قبلاً هرگز نمی‌توانستند به آن‌ها برسند، مانند مکان‌های مرتفع و فضاهای تنگ که هیچ تاجری در دسترس نیست.یکی از معایب جرثقیل های برقی عدم انعطاف پذیری در مقایسه با جرثقیل های هیدرولیک است. برخلاف جرثقیل‌های هیدرولیک که از طریق سیستم تعویض دنده کار می‌کنند، جرثقیل‌های الکتریکی از ماشین‌های جریان مستقیم استفاده می‌کنند که برای حرکات با بارهای بزرگ‌تر محدود شده و به شدت می‌چرخند.

جرثقیل های برقی در اشکال و اشکال مختلفی وجود دارند. به بیان دقیق، برای اینکه جرثقیل برقی کار کند، شبکه باید بتواند الکتریسیته را در حین انتقال با القای یک حرکت چرخشی حمل کند. یک نیروی ایده آل بر روی ستون ها در حالی که انرژی جنبشی را از طریق بلند کردن بار کاهش می دهد

جرثقیل های برقی یکی از بزرگترین اختراعات فناوری برای جلوگیری از صدمات و بیماری های ناشی از کارهای مختلف و کارهای روزمره هستند. با به اشتراک گذاشتن اطلاعات در این قسمت مقدماتی، برای درک مزایای فناوری جرثقیل برقی بیشتر بخوانید.

جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟ جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟                           2

نحوه کار جرثقیل برقی

یک دستگاه بالابر سفارشی، یا بالابر، به کشش آزادانه بین دو سیستم، یک شفت موتور الکتریکی و چندین میله دراز سخت شده بستگی دارد. به عنوان مثال، هنگامی که کافئین مایع یا مایعات مختلف دیگر قرار است در هوای گرم حمل شود، می توان آن را جدا کرد و چاه کوچکی که ریل ها را در بر می گیرد جایگزین آن کرد. این چاه از تماس خارجی با سیال در حین حمل و نقل جلوگیری می کند . علاوه بر این، قلاب چنین تنظیماتی برای نجات خود در صورت وقوع هر رویدادی که ممکن است منجر به آسیب شود، استفاده می شود .

جرثقیل های الکتریکی زمانی بارگذاری می شوند که توسط هر دو جریان مستقیم (DC) الکتریسیته از موتور یا دینام که مستقیماً از طریق کابل های ۳ فاز عایق شده یا سیم های تک فاز مجزا به موتورها کوپل شده است، بارگذاری می شوند.

جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟ جرثقیل برقی چگونه کار میکند؟                           3

جرثقیل های الکتریکی (EC) از الکتریسیته برای بلند کردن و جابجایی مواد به طور قابل توجهی سریعتر از انسان استفاده می کنند. آنها این کار را با تبدیل نیروی تامین شده توسط یک منبع تغذیه (آنها با باتری ها یا ژنراتورها) به انرژی جنبشی انجام می دهند.

هر روز، جرثقیل های برقی را می توانید در همه جای زندگی روزمره خود ببینید، با این حال ممکن است ندانید که بیش از ۱۰۰ سال پیش اختراع شده اند. نحوه کار آنها بسیار ساده است – یک EC با میله های بازو با اندازه های مختلف، که به عنوان جمع کننده یا گیره نیز شناخته می شود، نصب شده است. یک موتور قدرتمند چرخش میله‌های بازو را با سرعت‌ها و زوایای خاص برای گرفتن موادی مانند تیرهای فولادی، قرقره‌ها و البته بیلبوردهای کاغذی تبلیغاتی محصولات زیبایی فراهم می‌کند.

جرثقیل های برقی در اندازه های مختلف برای کارهای خاص وجود دارند – کوچکترین آنها برای بازرسی اجسام بسیار سبک (مانند انگشت انسان) هستند، در حالی که بزرگترها حتی می توانند اتومبیل ها را بلند کنند! بنابراین، نه تنها جرثقیل های الکتریکی به دلیل تأثیرات زیست محیطی مفید در نظر گرفته می شوند، بلکه تطبیق پذیری و کارایی آنها نیز اهمیت تجاری آنها را در صنایع امروزی توجیه می کند.

حرف آخر

امروز در این مطلب از بازگانی محمود قراچورلو تلاش کردم که یکی از بهترین و کاربرد ترین ابزار های سال های اخیر را برای شما معرفی کنیم امید است که شمارا تواسنسته باشیم به طول کار با این ابزار اشنا کنیم. بازرگانی محمود قراچورلو با دارا بودن سال ها سابقه درخشان در زمینه روش جرثقیل سقفی و جرثقیل برقی و دستی و سیم بکسل در خدمت شما مشتریان عزیز است. شما میتوانید برای ثبت سفارش و یا مشاوره  با راه های ارتباطی ما در سایت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *