هوک های ستونی (سرخام)

هوک‌های ستونی(سر خام)

  • دارای ظرفیت 3/4 تن تا 300 تن
  • دارای طراحی فورج و گرمادیده بصورت کربن استیل، فولادی آلیاژ و برنز
    • دارای گالوانیزه گرم و عمیق یا رنگ شدگی جهت جلوگیری از خوردگی
    • طراحی بر اساس استانداردهای ABS

هوک ستونی(سرخام)

جدول جزییات هوک های ستونی(سرخام)

قلاب ها به دلیل استفاده گسترده درانواع مختلفی ساخته و روانه بازار می شوند. قلاب های ستونی به عنوان یکی از پرکاربردترین این دسته شناخته شده اند. به دلیل امنیت بالایی که دارند، همه کاره هستند و در اکثر صنایع و حرفه ها مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این دستگاه عمدتا برای اتصال کابل های فولادی استفاده می شود. زنجیر، قلاب و قرقره نیز پرکاربردترین قلاب های ستونی هستند.

هوک های ستونی (سرخام) هوک های ستونی (سرخام) هوک های ستونی (سرخام) back1 1

کربن استیل یا فولادی آلیاژی مواد تشکیل دهنده این قلاب ستونی است. قطعاتی شبیه به قلاب به مرور زمان دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند. در تولید این قلاب ها از گالوانیزه گرم و عمیق از رنگ استفاده شده است. این کار سبب می شود تا از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری شود. اين وسيله داری یک ضامن است که حاصل این صامن محکم شدن قلاب است.

قلاب های ستونی دارای قابلیت تعویض است.

هنگام استفاده از قلاب های ستونی این موارد را رعایت کنید:

  • قلاب ها ظرفیت مجازی دارند که بیشتر از آن نباید از آن ها کار کشید.
  • قلاب باید دقیقا در مرکز ثقل قرار بگیرد تا دچار نوسانات جانبی نشوند.
  • استفاده از این وسیله در پشت بار کار صحیحی نیست
  • انجام هرگونه تعمیرات بر روی ابزار، باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد.

همانطور که گفته شد این نوع از قلاب های دارای انواع مختلفی هستند که می توان به مواردی همچون ضامن دار، ضامن دار گردان، ضامن دار پین خور، دانه گیر پین خور و ضامن از بغل پین خور اشاره کرد.

قابلیت چکش خواری بالا جزو ویژگی هایی است که مواد اصلی تشکیل دهنده این وسیله باید داشته باشد. اگر قصد تست کردن این قلاب را دارید باید از آزمون سختی فلز استفاده كنيد که می توانید تحمل و سختی این قلاب ها را بسنجید. از برندهای خوش نامی كه تولید کننده این ابزار با کیفیت بالا هستند می توان به شرکت کروزبی آمریکا اشاره کرد. که انواع قلاب های ستونی را در بازرگانی محمود قراچورلو موجود هستند.

هوک های ستونی (سرخام) هوک های ستونی (سرخام) هوک های ستونی (سرخام) back2 1

نکات پایانی

همانطور که اشاره شد قلاب های جرثقیل ستونی ، وسیله ای متداول برای گرفتن و بلند کردن بارهایی هستند که بالابرها یا جرثقیل ها از آن استفاده می کنند. قلاب های جرثقیل بالابر معمولاً به یک قفل ایمنی مجهز هستند تا اطمینان حاصل شود که سیم بکسل یا زنجیر روی قلاب جرثقیل به درستی قرار گرفته است و ایمنی را تضمین می کند. سازندگان قلاب قبل از عرضه قطعه به مصرف کننده و عرضه آن در بازار پس از تایید موظف هستند عملیات را مطابق با استانداردهای قابل اجرا، فرآیند ساخت و مواد مصرفی انجام دهند.

بازرگانی محمود قراچورلو وارد کننده انواع قلاب در سایز های مختلف است. این محصول از مواد با کیفیت بالا ساخته شده است تا در سالهای آینده در خدمت شما باشد. با استفاده از تکنولوژی روز و با توجه به مشتریان طراحی شده است. بازرگانی  محمود قراچورلو  نیازهای شما را برآورده می کند و کیفیت عالی را با هزینه مقرون به صرفه ارائه می دهد.