فروش سیم بکسل

یکی از محصولات بازرگانی محمود قراچورلو سیم بکسل می باشد. تنوع بسیار بالا در این محصول باعث شده است که این بازرگانی تیم فنی متخصص خود را در محل دفتر این مجموعه مستقر کرده تا در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در زمینه انتخاب انواع سیم بکسل و یا تفاوت انواع سیم بکسل ها در کنار شما عزیزان باشند.

سیم بکسل های مخصوص آسانسور، سیم بکسل جرثقیل، سیم بکسل های معمولی و … از انواع سیم بکسل ها می باشد. بازرگانی محمود قراچورلو پس از سه دهه تجربه در زمینه واردات و فروش انواع سیم بکسل، نماینده رسمی و اصلی سیم بکسل گوستاولف آلمان در ایران می باشد و هم اکنون مشغول فروش این محصولات در ایران است. سیم بکسل های گوستاولف آلمان یکی از بهترین سیم بکسل های درجه 1 دنیا می باشد که برای آسانسور ها اغلب ساختمان های معروف دنیا و آسمانخراش های مختلف از آن استفاده شده است. متاسفانه نمونه های تقلبی این سیم بکسل در بازار ایران فراوان است اما بازرگانی قراچورلو با بیش از سه دهه سابقه در زمینه فروش و واردات انواع محصولات مربوط به جابه جایی مواد توانسته است با ارائه تمامی نشانه های اصل بودن این سیم بکسل آن را خدمت شما ارائه دهد.

سیم-بکسل سیم بکسل سیم بکسل        1

سیم بکسل چیست؟

سیم بکسل (Wire rope) یا همان طناب فولادی یکی از کاربردی ترین تجهیزات مکانیکی در صنعت لیفتینگ است، که در سال 1834 به منظور توسعه و تسهیل حمل و نقل و جابه جایی در معادن، توسط یولیوس آلبرت اختراع شد.

سیم بکسل مانند دیگر تجهیزات مکانیکی، از کنار هم قرار گیری مجموعه ای از قطعات تشکیل شده است. قطعات اصلی تشکیل دهنده طناب فولادی شامل مغزی، رشته سیم و استرندها است. رشته های سیم با پیچش به دور هم باعث ایجاد استرندها و استرندها با پیچش به دور مغزی باعث ایجاد سیم بکسل می شوند. در این ساختار منظم و پرقدرت، مغزی یا هسته به عنوان اصلی ترین بخش سیم بکسل شناخته شده است. مقاوت، قدرت و توانایی تنش خمشی در سیم بکسل به ساختار و الگوی منحصر به فرد آن مربوط می شود.

سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل         22

ویژگی های اصلی سیم بکسل

سیم بکسل برای این که بتواند در صنعت جابه جایی به خوبی از پس وظایف خود برآید، باید ویژگی های زیادی داشته باشد. ساختار مارپیچی سیم بکسل باعث ایجاد ویژگی های زیادی در آن شده است، در بخش زیر به ویژگی های اصلی آن اشاره می کنیم:

 • مقاوت در برابر سایش
 • مقاومت در برابر چرخش
 • مقاوت در برابر فرسوده شدن
 • مقاوت در برابر خرد شدن
 • مقاومت در برابر زنگ زدگی
 • قدرت استحکام
 • قدرت انعطاف پذیری

انواع سیم بکسل

سیم بکسل های موجود در بازار از لحاظ جنس، مقاوت، کاربرد، تعداد رشته، نوع مغزی و مشخصات ظاهری (سایز؛ اندازه، طول، قطر) با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین آنها را به گروه های مختلفی تقسیم بندی می کنند، برخی از انواع رایج آن به شرح زیر می باشد:

سیم بکسل جرثقیل سیم بکسل سیم بکسل               1

کاربردهای سیم بکسل

سیم بکسل به دلیل ساختار منحصر به فرد و ویژگی های بسیاری که دارد، در تمام صنایع بزرگ و کوچک که به نحوی نیاز به جابه جایی بار و اشیاء باشد، بسیار کاربردی است. کاربردهای رایج سیم بکسل عبارتنداز : صنایع خودرو سازی، بنادر و کشتیرانی، معادن، حفاری ها، پتروشیمی نفت و گاز، سد سازی، شرکت های ساختمانی، صنایع ریلی، جرثقیل ها، آسانسورها، صنایع برق، شیلات و ماهیگیری و …

برای مشاهده ویژگی های سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان اینجا را کلیک کنید.

همچنین سیم بکسل ها  با برند های مختلف دیگر تولید کشور های مختلف چین، کره و … نیز در سبد محصولات بازرگانی محمود قراچورلو وجود دارد که بر اساس نیاز شما توسط کارشناسان فنی این مجموعه به شما پیشنهاد می گردد. بنابراین کافیست با شماره تماس های مجموعه بازرگانی قراچورلو تماس حاصل فرمایید و با اعلام نیازمندی خود مشاوره ای دقیق و رایگان در مورد سیم بکسل مورد نظر خود را از ما بگیرید.