یکی از محصولات بازرگانی محمود قراچورلو سیم بکسل می باشد. تنوع بسیار بالا در این محصول باعث شده است که این بازرگانی تیم فنی متخصص خود را در محل دفتر این مجموعه مستقر کرده تا در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در زمینه انتخاب انواع کابل فولادی و یا تفاوت انواع سیم بکسل ها در کنار شما عزیزان باشند.

فروش سیم بکسل های جرثقیل و آسانسور

سیم بکسل های مخصوص آسانسور، سیم بکسل جرثقیل، سیم بکسل های معمولی و … از انواع سیم بکسل ها می باشد. بازرگانی محمود قراچورلو پس از سه دهه تجربه در زمینه واردات و فروش انواع کابل فولادی، نماینده رسمی و اصلی طناب فولادی گوستاولف آلمان در ایران می باشد و هم اکنون مشغول فروش این محصولات در ایران است. کابل فولادی های گوستاوولف آلمان یکی از بهترین سیم بکسل های درجه ۱ دنیا می باشد که برای آسانسور ها اغلب ساختمان های معروف دنیا و آسمان خراش های مختلف از آن استفاده شده است. متاسفانه نمونه های تقلبی این کابل فولادی در بازار ایران فراوان است اما بازرگانی قراچورلو با بیش از سه دهه سابقه در زمینه فروش و واردات انواع محصولات مربوط به جابه جایی مواد توانسته است با ارائه تمامی نشانه های اصل بودن این طناب فلزی آن را خدمت شما ارائه دهد.

فروش سیم بکسل های جرثقیل و آسانسور سیم بکسل سیم بکسل

سیم بکسل یا طناب فولادی چیست؟

سیم بکسل (Wire rope) یا همان طناب فولادی یکی از کاربردی ترین تجهیزات مکانیکی در صنعت لیفتینگ است، که در سال ۱۸۳۴ به منظور توسعه و تسهیل حمل و نقل و جابه جایی در معادن، توسط یولیوس آلبرت اختراع شد.

طناب فلزی مانند دیگر تجهیزات مکانیکی، از کنار هم قرار گیری مجموعه ای از قطعات تشکیل شده است. قطعات اصلی تشکیل دهنده طناب فولادی شامل مغزی، رشته سیم و استرندها است. رشته های سیم با پیچش به دور هم باعث ایجاد استرندها و استرندها با پیچش به دور مغزی باعث ایجاد کابل فولادی می شوند. در این ساختار منظم و پرقدرت، مغزی یا هسته به عنوان اصلی ترین بخش طناب فلزی شناخته شده است. مقاوت، قدرت و توانایی تنش خمشی در کابل فولادی به ساختار و الگوی منحصر به فرد آن مربوط می شود.

سیم بکسل یا طناب فولادی چیست؟ سیم بکسل سیم بکسل

ویژگی های اصلی سیم بکسل

سـیم بکسل برای این که بتواند در صنعت جابه جایی به خوبی از پس وظایف خود برآید، باید ویژگی های زیادی داشته باشد. ساختار مارپیچی طناب فلزی باعث ایجاد ویژگی های زیادی در آن شده است، در بخش زیر به ویژگی های اصلی آن اشاره می کنیم:

 • مقاومت در برابر سایش
 • مقاومت در برابر چرخش
 • مقاومت در برابر فرسوده شدن
 • مقاومت در برابر خرد شدن
 • مقاومت در برابر زنگ زدگی
 • قدرت استحکام
 • قدرت انعطاف پذیری

انواع سیم بکسل

طناب های فلزی موجود در بازار از لحاظ جنس، مقاوت، کاربرد، تعداد رشته، نوع مغزی و مشخصات ظاهری (سایز؛ اندازه، طول، قطر) با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین آنها را به گروه های مختلفی تقسیم بندی می کنند، برخی از انواع رایج آن به شرح زیر می باشد:

انواع سیم بکسل بر اساس کاربرد سیم بکسل سیم بکسل

دسته بندی سیم بکسل بر اساس سایز

سیم بکسل ها دارای تنوع چشم گیری هستند و در اندازه و مدل های گوناگون به بازار عرضه میشوند ،این امکان برای مشتریان عزیز فراهم است تا انواع سیم بکسل را در انواع سایز ها و مدل های مختلف را از بازرگانی محمود قراچورلو تهیه کنید .

همانطور که گفته شد سیم بکسل ها دارای مدل های مختلفی هستند و هر مدلی از آن کارایی متفاوتی را دارا می باشد.

سیم بکسل ۶ رشته / سیم بکسل ۸ رشته / سیم بکسل نتاب

۶ رشته :

 • سیم بکسل ۱۹*۶ فولادی
 • سیم بکسل ۱۹*۶ کنفی
 • سیم بکسل۳۷*۶ فولادی
 • سیم بکسل ۳۷*۶ کنفی
 • سیم بکسل ۱۲*۶

۸ رشته :

 • سیم بکسل ۱۹*۸  فولادی
 • سیم بکسل ۱۹*۸ کنفی
 • سیم بکسل ۲۵*۸  فولادی
 • سیم بکسل ۲۵*۸ کنفی
 • سیم بکسل ۳۶*۸ فولادی
 • سیم بکسل ۳۶*۸ کنفی

سیم بکسل نتاب :

 • سیم بکسل ۱۹*۷ فولادی
 • سیم بکسل ۳۵*۷ فولادی

لازم به ذکر است سایز های سیم بکسل به سایز هایی که ذکر شد محدود نمیشود و دارای مدل و اندازه های فراوانی میباشد.که ذکر تک به تک آن ها کمی مشکل است ولی ما سعی کردیم مهم ترین و کلی ترین مدل ها را برای شما معرفی کنیم اما در کل سیم بکسل در مدل و اندازه های زیادی تولید شده و وارد بازار میشوند.

سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل Back1

انواع اتصالات سیم بکسل

ام – جی ترید نه تنها سیم بکسل بلکه اتصالات مورد نیاز برای کار با سیم بکسل را نیز برای مشتریان عزیز ارائه میکند .

این امکان فراهم است تا انواع اتصالات همچون ( قلاب / تناب ابریشمی / شگل تناژ دار / قلاب دینام / دانه گیرشاخ دار / قرقره های فولادی ، دانه گیرساده و کلی تجهیزات و اتصالات دیگر که در ام – جی ترید موجود هست را خریداری نمایید .

بافت سیم بکسل

بافت سیم بکسل : سیم بکسل ها را در کارخانه، با طول های مختلف مطابق سفارش کارخانه مصرف‌کننده  بریده می شوند و نوک آنها را به شکل شبكه‌ای از یکدیگر باز می‌كنند و بعد از آن با دمگیر بسته می‌شود. بعد از اینکه سر شبکه شده سیم بکسل به صورت حلقه ای در آمد، به وسیله سمبه، چکش و گازانبر سر سیم تار به تار در سیم اصلی بافته می‌شوند. بافتن سه مرتبه  هر تار از سیم بکسل لازم است. طول بافت سیم بکسل‌هایی كه بار را بلند می‌کنند نباید از ۲۰ الی ۲۵برابر قطر خود سیم بکسل کمتر باشد. طول بافت سیم بکسل باید ۳۷۵-۳۰۰ میلی‌متر باشد اگر قطر سیم بکسل ۱۵ میلی‌متر است و لازم است هر ۵ میلی‌ متری كه به بافت اضافه شد از ۲۸ به بالا ۵ مرتبه هر رشته بافته می شود. فاصله آن از بالای گردن حلقه سیم بکسل تا آخرین نقطه ساختار آن نباید بیش از ۵۰ سانتی متر باشد. طول بافت ۷۵ سانتی متر از ضخامت یا قطر ۲۷ میلی متر است.

نام گذاری سیم بکسل ها از نظر بافت براساس جهت بافت کلاف ها است.

راست باف : اگر جهت کلاف‌ها از چپ به راست تابیده باشند، با علامت z روی سیم بکسل نشان داده می‌شود.

چپ‌بافت : اگر جهت کلاف‌ها از راست به چپ تابیده شده باشد، با علامت s روی سیم بکسل نشان داده می‌شود .
از سیم بکسل صلیبی راست‌بافت و چپ‌بافت جهت تهیه سیم بکسل بلندکننده بار استفاده می‌شود. سیم بکسل‌های دو طرفه یا  صلیبی نیروی کششی را بیشتر تحمل می‌کنند، وقتی که سیم بکسل‌های یک‌ طرفه گرایش به باز شدن و شل گردیدن بافت‌ها و رشته‌ها دارند و توان انعطاف و مقاومت پوششی بیشتری را دارند، اما کمتر در جراثقیل‌ها  استفاده می شوند.  توجه به این که از سیم بکسل‌های یک‌ طرفه برای بلند کردن بار نباید استفاده شود.

سیم بکسل سیم بکسل mgtrade 1

دسته بندی بافت های سیم بکسل

بافت Seale سیل:  در نوع بافت سیل، تعداد مفتول‌هایی که دور مفتول اصلی قرار گرفته‌اند با هم مساوی هستند و همه این‌ها رشته طناب اصلی را تشكیل می‌دهند. در این مدل از بافت قطرمفتول‌های بیرونی بیشتر ازقطر مفتول ‌های درونی است اما در همه ردیف ها بافت قطر اکثرمفتول ‌ها یکسان است. در این مدل از طناب‌ ها به دلیل این که مفتول‌های بیرونی کلفت و ضخیم هستند از مقاومت سایشی بالایی برخوردار اند.

بافت Warrington وارینگتون: در نوع بافت وارینگتون در ردیف بیرونی مفتول‌های نازک و ضخیم بصورت یک در میان هستند، چون مفتول‌های نازک و ضخیم در ردیف بیرونی تركیبی هستند، طناب‌های با بافت وارینگتون انعطاف بیشتری دارند نسبت به طناب‌های سیل.

بافت Filler فیلر: در نوع بافت فیلر مفتول‌ها در همه ردیف‌ها از نظر قطر مساوی هستند، در فضای خالی مفتول‌های نازکی بین مفتول‌های ردیف بیرونی و ردیف درونی قرار می‌گیرند که فیلر نامگذاری شده‌اند.

بافت Standard استاندارد: در نوع بافت استاندارد، مفتول‌های تشکیل‌دهنده هر رشته از نظر قطر یکسان هستند، طناب‌های با این نوع بافت چون انعطاف بالاتری دارند دارای کاربردهای متنوع‌ تری در صنعت هستند.

کاربردهای سیم بکسل

سیم بکسل به دلیل ساختار منحصر به فرد و ویژگی های بسیاری که دارد، در تمام صنایع بزرگ و کوچک که به نحوی نیاز به جابه جایی بار و اشیاء باشد، بسیار کاربردی است. کاربردهای رایج طناب فلزی عبارتنداز : صنایع خودرو سازی، بنادر و کشتیرانی، معادن، حفاری ها، پتروشیمی نفت و گاز، سد سازی، شرکت های ساختمانی، صنایع ریلی، جرثقیل ها، آسانسورها، صنایع برق، شیلات و ماهیگیری و …

کاربردهای سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل

برای مشاهده ویژگی های سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان اینجا را کلیک کنید.

همچنین سیم بکسل ها  با برند های مختلف دیگر تولید کشور های مختلف چین، کره و … نیز در سبد محصولات بازرگانی محمود قراچورلو وجود دارد که بر اساس نیاز شما توسط کارشناسان فنی این مجموعه به شما پیشنهاد می گردد. بنابراین کافیست با شماره تماس های مجموعه بازرگانی قراچورلو تماس حاصل فرمایید و با اعلام نیازمندی خود مشاوره ای دقیق و رایگان در مورد طناب فلزی مورد نظر خود را از ما بگیرید.

اجزای سیم بکسل

اجزای مختلف سیم بکسل را در ادامه می‌توان مشاهده نمود که شامل Core، Wire، Center Wire، Wire rope، Strand می‌باشد که به تفکیک  در شکل زیر مشاهده خواهند شد. چیدمان های مختلفی برای انواع سیم بکسل وجود دارد اما موارد مطرح شده در شکل زیر برای تمام سیم بـکسل ها یکسان بوده و با کمی دقت می‌توان آن ها را مشاهده نمود.

اجزای سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل              11

نحوه صحیح اندازه گیری سیم بکسل

برای اندازه گیری قطر سیم بکسل روش های مختلفی وجود دارد که بهترین روش استفاده از کولیس می‌باشد، اما نکته قابل توجه برای اندازه گیری نحوه گرفتن کولیس دور سیم بکسل با توجه به اجزای سیم بکسل می‌باشد. در تصویر زیر نحوه صحیح گرفتن کولیس برای اندازه گیری قطر سیم بکسل مشاهده خواهد شد.

اندازه گیری سیم کسل سیم بکسل سیم بکسل                   1

انواع سیم بکسل های بازرگانی قراچورلو

تحقیقات گسترده بر روی هر آنچه مربوط به کاربرد سیم بکسل، آسیب های آن و انواع سیم بکسل های موجود در بازارهای بین المللی توسط کارشناسان مجرب و دل سوز ما در بازرگانی محمود قراچورلو انجام شده است. این تحقیقات  ما را قادر بدان کرده است که نه تنها به افزایش تنوع محصولات در این صنف، بلکه به مطالعه دقیق محصولات و خصوصیاتی که در این باره در ذیل وجود دارد پرداخته ایم.

انواع سیم بکسل های بازرگانی قراچورلو سیم بکسل سیم بکسل

بازرگانی محمود قراچورلو نمایندگی سیم بکسـل های گوستاولف مخصوص آسانسور، بریدون و کیس وایر را در ایران دارد و به صورت مستقیم و بدون واسطه محصولات این شرکت ها را وارد می کند.

این اختیار در دسترس شما مشتریان عزیز می‌باشد که نه تنها از طریق این اطلاعات، سـیم بکسل مورد نیاز مصرف خویش را در دست داشته باشید، بلکه با اختیار داشتن دانشی که از طریق این کادر مجرب در اختیارتان قرار داده شده می توانید بیشترین بازده را از سیم بکسل خود در طی فرایند مصرف و نحوه نگهداری آن داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به برگه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 1. سیم بکسل‌های ۱۹*۶ با هسته های فولادی وکنفی
 2. سیم بکسل های ۷*۱۹ نتاب
 3. سیم بکسل های ۳۷*۶ با هسته های فولادی و کنفی
 4. سیم بکسل های ۷*۳۵ نتاب (پوست ماری)
 5. سیم بکسل های ۱۹*۸هشت رشته مغز کنفی و فولادی
 6. سیم بکسل۱۲*۶ بسیار نرم و قابل انعطاف برای تناژ بسیار پایین

 بازرگانی قراچورلو در زمینه تامین و تهیه انواع سیم بکسل های مغز کنفی، مغز فولادی، هفت لا کنف، نتاب پوست ماری، سیم های مهاری،آسانسوری و …که در صنایعی مانند تاور کرین، حفاری،پرس، کششی، چهارقلاب، اسلینگ و … کاربرد چشم گیری را دارا می باشد، فعالیت می‎کند.

سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل IMG 2744
سیم بکسل

نكاتی که باید در انتخاب سيم بكسل بار جابه جا  كن رعايت شود

 1. قطر سيم برابر با تناژ بار انتخاب شود.
 2. به علت رعايت زاويه در داخل قلاب بار جا به جا کن طول سيم باید متناسب با بار انتخاب شود.
 3. هیچگاه حلقه‌هاي سيم بكسل كوچك انتخاب نشوند ، زیرا حلقه سيم بكسل بار جا به جا كن بايد كاملاً كف حلقه قلاب قرار بگيرد.

سیم بکسل سیم بکسل سیم بکسل         111
سیم بکسل

نکاتی که باید برای انتخاب طول سيم بكسل رعایت شود

 سيم بكسل‌ هاي جابه جا  كننده بار از دو دیدگاه مورد انتخاب قرار میگیرند :

 1. نسبت به طول بار، طول سيم بكسل انتخاب می شود.
 2. نسبت به وزن بار، طول سيم بكسل از نظر ظرفيت انتخاب مي‌شود.

  طول سيم بكسل بلندكننده باربايد طوری انتخاب شود كه زاويه دو حلقه، يا چهار حلقه سيم در زير شاخه قلاب جرثقیل از ۹۰ درجه بیشتر نشود . زیرا وزن بار درصورتی بين دو يا چهار رشته سيم بكسل تقسيم مي‌شود كه زاويه آنها در زير قلاب از ۹۰ درجه كمتر باشد . چنانچه در موقع بستن باري زاويه سيم بكسل از ۹۰ درجه بیشتر شود بايد از سيم بكسلي استفاده کرد كه هر كدام از سيم بكسل‌ها به تنهايي قدرت تحمل تمام بار را دارا باشند.

انواع سیم بکسل های بازرگانی قراچورلو

 تحقیقات گسترده بر روی هر آنچه مربوط به کاربرد سیم بکسل، آسیب های آن و انواع سیم بکسل های موجود در بازارهای بین المللی توسط کارشناسان مجرب و دل سوز ما در بازرگانی محمود قراچورلو انجام شده است. این تحقیقات  ما را قادر بدان کرده است که نه تنها به افزایش تنوع محصولات در این صنف، بلکه به مطالعه دقیق محصولات و خصوصیاتی که در این باره در ذیل وجود دارد پرداخته ایم.

 این اختیار در دسترس شما مشتریان عزیز می‌باشد که نه تنها از طریق این اطلاعات، سیم بکسل مورد نیاز مصرف خویش را در دست داشته باشید، بلکه با اختیار داشتن دانشی که از طریق این کادر مجرب در اختیارتان قرار داده شده می توانید بیشترین بازده را از سیم بکسل خود در طی فرایند مصرف و نحوه نگهداری آن داشته باشید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به برگه تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 1. سیم بکسل‌های ۱۹*۶ با هسته های فولادی وکنفی
 2. سیم بکسل های ۷*۱۹ نتاب
 3. سیم بکسل های ۳۷*۶ با هسته های فولادی و کنفی
 4. سیم بکسل های ۷*۳۵ نتاب (پوست ماری)
 5. سیم بکسل های ۱۹*۸هشت رشته مغز کنفی و فولادی
 6. سیم بکسل۱۲*۶ بسیار نرم و قابل انعطاف برای تناژ بسیار پایین

گواهینامه های تضمین کیفیت سیم بکسل انواع سیم بکسل انواع سیم بکسل         11 سیم بکسل سیم بکسل D8 B3 DB 8C D9 85 D8 A8 DA A9 D8 B3 D9 84 11

گواهینامه های تضمین کیفیت سیم بکسل

  سیم بکسل های وارداتی این بازرگانی در گریدهای ۱۷۷۰,۱۹۶۰TS تولید شده و دارای گواهی های کیفیت و تولید می باشد.

سیستم تضمین کیفیت سیم بکسل ها انواع سیم بکسل انواع سیم بکسل IMG 2731 سیم بکسل سیم بکسل IMG 2731

سیستم تضمین کیفیت سیم بکسل ها

 کلیه مفتول های تشکیل دهنده ی سیم بکسل های بازرگانی محمود قراچورلو به صورت جداگانه مورد آزمایش کشش قرار گرفته اند و مقدار نیرویی که برای استفاده به کاربر پیشنهاد می‌گردد، کمتر از ۱/۴ قدرت اصلی یا نیروی گسیختگی می‌باشد به عنوان مثال برای سیم بکسل ۱۰ میلی متر FC (کنفی) نیروی گسیختگی آن ۵۰۰۰ کیلوگرم می‌باشد ولی در جدول محاسبات ما آن را برای بار حداکثر ۱۲۰۰ کیلوگرم پیشنهاد نموده‌ایم.

 در بازرگانی محمود قراچورلو انواع مختلف سیم بکسل در سایز های مختلف وجود داشته که میتوان توضیحات هر کدام را در ادامه مشاهده فرمایید. ضمنا جهت خرید و دریافت مشاوره رایگان در مورد مدل های مختلف به بخش تماس با ما مراجعه کرده و با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

  بازرگانی قراچورلو در زمینه تامین و تهیه انواع سیم بکسل های مغز کنفی، مغز فولادی، هفت لا کنف، نتاب پوست ماری، سیم های مهاری،آسانسوری و …که در صنایعی مانند تاور کرین، حفاری،پرس، کششی، چهارقلاب، اسلینگ و … کاربرد چشم گیری را دارا می باشد، فعالیت می‎کند.

نكاتی که باید در انتخاب سيم بكسل بار جابه جا  كن رعايت شود

 1. قطر سيم برابر با تناژ بار انتخاب شود.
 2. به علت رعايت زاويه در داخل قلاب بار جا به جا کن طول سيم باید متناسب با بار انتخاب شود.
 3. هیچگاه حلقه‌هاي سيم بكسل كوچك انتخاب نشوند ، زیرا حلقه سيم بكسل بار جا به جا كن بايد كاملاً كف حلقه قلاب قرار بگيرد.

نکاتی که باید برای انتخاب طول سيم بكسل رعایت شود

 سيم بكسل‌هاي جابه جا  كننده بار از دو دیدگاه مورد انتخاب قرار میگیرند :

 • ۱٫نسبت به طول بار، طول سيم بكسل انتخاب می شود.
 • ۲٫نسبت به وزن بار، طول سيم بكسل از نظر ظرفيت انتخاب مي‌شود.

طول سيم بكسل بلندكننده باربايد طوری انتخاب شود كه زاويه دو حلقه، يا چهار حلقه سيم در زير شاخه قلاب جرثقیل از ۹۰ درجه بیشتر نشود . زیرا وزن بار درصورتی بين دو يا چهار رشته سيم بكسل تقسيم مي‌شود كه زاويه آنها در زير قلاب از ۹۰ درجه كمتر باشد . چنانچه در موقع بستن باري زاويه سيم بكسل از ۹۰ درجه بیشتر شود بايد از سيم بكسلي استفاده کرد كه هر كدام از سيم بكسل‌ها به تنهايي قدرت تحمل تمام بار را دارا باشند.

همچنین اطلاعات مربوط به انواع آسیب های وارده به این محصول نیز در بخش مربوط به منوی سیم بکسل قابل مشاهده است.

سیم بکسل را بهتر بشناسید