در مجموع گوشواره، بست سیم بکسل، مهارکش حلقه و هوک، شگل های پین دار، شگل های پین پیچی، قلاب دینام، قلاب گیره، قلاب S، سر یدک کش و حلقه های فولادی که ارزش زیادی دارند اتصالات سیم بکسل را شامل می شوند که ابزاری برای اتصال سیم های بکسل هستند و انتخاب سایز صحیح از اهمیت بسیاری برخوردار و برای جلوگیری از خطرات احتمالی ضروری است. در ادامه به بررسی مهم ترین اتصالات خواهیم پرداخت.

بست سیم بکسل

عموما برای اتصال دو انتهای سیم بکسل، بهترین روش استفاده از بست سیم بکسل است. در ساخت حلقه های چشمی و پیوند دو کابل سیم بکسل نیز می توان از بست سیم بکسل استفاده کرد. بست های سیم بکسلی دونوع متفاوت هستند که شامل: بست فولادی و بست چدنی هستند. در سایز های متفاوت ۳، ۵، ۶، ۸ و… بست سیم بکسل چدنی تولید و برای مشتریان ارائه می شود.

47poi اتصالات سیم بکسل Rigging Hardware asd

سوکت بسته

سوکت سیم بکسل دیگراتصالات سیم بکسل است که در صنعت بالابری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و عمدتا برای ساخت اسلینگ استفاده می شود. عموما سوکت ها در اول یا آخر سیم بکسل برای بلند کردن یا جابجایی بارها به یکدیگر متصل می شوند که  در برخی موارد از سوکت سیم بکسل در ساخت پل نیز استفاده می شود.

polk7 اتصالات سیم بکسل Rigging Hardware trenf

 

جمع بندی

در واقع اتصالات سیم بکسل و زنجیر متفاوت است  و توسط کارخانه های بسیاری در سراسر جهان تولید و عرضه می شود. هر کدام از اتصالات سیم بکسل بر اساس استاندارد خاص و با ضریب دقیق و معینی تولید می‌شوند.

از انواع اتصالات سیم بکسل و زنجیر قابل ارائه در بازرگانی محمود قرا چورلو، می‌توان به انواع قلاب، شگل، مهارکش، هرزگرد، رابط زنجیر، گوشواره، بشکه گیر، سیم گیر، جکلوی، بست سیم بکسل و حلقه اشاره کرد.